MON AGRAR ROSIA S.R.L.

Activă

0150 Activităţi în ferme mixte (cultura vegetală combinată cu creşterea animalelor)

MON AGRAR ROSIA S.R.L. (CUI 34839300) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Roşia de Secaş Com. Roşia de Secaş, ALBA, înregistrată la 31 iulie 2015, cu activitatea principală „activităţi în ferme mixte (cultura vegetală combinată cu creşterea animalelor)” (CAEN 0150).

A depus 11 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2015 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 4.508.606 lei, profit net de 24.299 lei, datorii de 7.981.795 lei, capitaluri proprii de 1.638.318 lei, 10 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 44 din 100, clasa D — risc ridicat. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

44

Scor de risc · clasa D

Risc ridicat

44 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.
Lichiditate
0.42 x
Îndatorare
88.35%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

4.508.606lei

Venituri totale

6.741.655lei

Rezultat net

24.299lei

Datorii

7.981.795lei

Capitaluri proprii

1.638.318lei

Capital de lucru

-4.641.448lei

Salariați

10

Cifră de afaceri pe salariat

450.861lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2015000583019
Data înregistrării
31 iulie 2015

Activitate și sediu

Activitate principală
0150 — Activităţi în ferme mixte (cultura vegetală combinată cu creşterea animalelor)
Sediu social
JUD. ALBA, SAT ROŞIA DE SECAŞ COM. ROŞIA DE SECAŞ, STR ȘCOLII, NR.260

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2015–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
-5,7%
Profitul, față de anul trecut
-65,5%
Creștere anuală compusă
—

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

44clasa D

Risc ridicat

Ce l-a dat

  • Solvabilitate18.14%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate0.42 x

    Activele circulante acoperă mai puțin de jumătate din datorii.

  • Profitabilitate0.54%

    Marjă netă foarte subțire.

  • Îndatorare88.35%

    Peste 80% din active sunt finanțate din datorii.

  • Tendință-5.69%

    Cifra de afaceri a scăzut ușor.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2015–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA4420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

11 exerciții depuse, 2015–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate5.693.571lei
I2Active circulante3.340.347lei
I3Stocuri1.702.180lei
I4Creanțe1.537.905lei
I5Casa și conturi la bănci100.262lei
I6Cheltuieli în avans629.289lei

Pasiv

I7Datorii7.981.795lei
I8Venituri în avans43.094lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri1.638.318lei
I11Capital subscris vărsat210lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă4.508.606lei
I14Venituri totale6.741.655lei
I15Cheltuieli totale6.707.099lei
I16Profit brut34.556lei
I18Profit net24.299lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați10

Indicatori · 2025

Marjă netă0,54%
Marjă brută0,77%
Rentabilitatea capitalurilor1,48%
Rentabilitatea activelor0,27%
Grad de îndatorare88,35%
Lichiditate curentă0,42
Cifră de afaceri pe salariat450.861lei
Fond de rulment-4.641.448lei

Cifra de afaceri în timp

20152025
Creștere în ultimul an
-5,69%
Creștere anuală compusă
—

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea A · Agricultură, silvicultură și pescuit

0150 Activități în ferme mixte (cultura vegetală combinată cu creșterea animalelor)

Cele mai nou înregistrate în județul Alba

Întrebări despre MON AGRAR ROSIA S.R.L.

Ce cifră de afaceri are MON AGRAR ROSIA S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 4.508.606 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 24.299 lei.
MON AGRAR ROSIA S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus MON AGRAR ROSIA S.R.L.?
11 bilanțuri, din 2015 până în 2025.
Câți angajați are MON AGRAR ROSIA S.R.L.?
10 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are MON AGRAR ROSIA S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 7.981.795 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are MON AGRAR ROSIA S.R.L.?
44 din 100, clasa D (risc ridicat), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
MON AGRAR ROSIA S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are MON AGRAR ROSIA S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 0150 — Activităţi în ferme mixte (cultura vegetală combinată cu creşterea animalelor).

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .