LAMPIA MOLDS SRL

Activă

2841 Fabricarea utilajelor şi a maşinilor-unelte pentru prelucrarea metalului

LAMPIA MOLDS SRL (CUI 34836567) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Arad, ARAD, înregistrată la 30 iulie 2015, cu activitatea principală „fabricarea utilajelor şi a maşinilor-unelte pentru prelucrarea metalului” (CAEN 2841).

A depus 11 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2015 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 3.163.221 lei, profit net de 45.749 lei, datorii de 3.028.690 lei, capitaluri proprii de 1.566.843 lei, 2 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 71 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

71

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

71 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Profitabilitate
1.45%
Îndatorare
65.91%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

3.163.221lei

Venituri totale

2.749.101lei

Rezultat net

45.749lei

Datorii

3.028.690lei

Capitaluri proprii

1.566.843lei

Capital de lucru

1.452.405lei

Salariați

2

Cifră de afaceri pe salariat

1.581.611lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2015000825029
Data înregistrării
30 iulie 2015

Activitate și sediu

Activitate principală
2841 — Fabricarea utilajelor şi a maşinilor-unelte pentru prelucrarea metalului
Sediu social
JUD. ARAD, MUN. ARAD, STR. STEAGULUI, NR.1

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2015–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+51,6%
Profitul, față de anul trecut
+55,1%
Creștere anuală compusă
+32,6%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

71clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate34.09%

    Echilibru bun între capitalul propriu și datorii.

  • Lichiditate1.48 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate1.45%

    Marjă netă foarte subțire.

  • Îndatorare65.91%

    Îndatorare ridicată.

  • Tendință51.63%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2015–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA7120152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

11 exerciții depuse, 2015–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate114.438lei
I2Active circulante4.481.095lei
I3Stocuri1.411.100lei
I4Creanțe3.069.623lei
I5Casa și conturi la bănci372lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii3.028.690lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri1.566.843lei
I11Capital subscris vărsat222.500lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă3.163.221lei
I14Venituri totale2.749.101lei
I15Cheltuieli totale2.693.912lei
I16Profit brut55.189lei
I18Profit net45.749lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați2

Indicatori · 2025

Marjă netă1,45%
Marjă brută1,74%
Rentabilitatea capitalurilor2,92%
Rentabilitatea activelor1%
Grad de îndatorare65,91%
Lichiditate curentă1,48
Cifră de afaceri pe salariat1,58 mil.lei
Fond de rulment1.452.405lei

Cifra de afaceri în timp

20152025
Creștere în ultimul an
51,63%
Creștere anuală compusă
32,62%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea C · Industria prelucrătoare

2841 Fabricarea utilajelor și a mașinilor-unelte pentru prelucrarea metalului

Cele mai nou înregistrate în județul Arad

Întrebări despre LAMPIA MOLDS SRL

Ce cifră de afaceri are LAMPIA MOLDS SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 3.163.221 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 45.749 lei.
LAMPIA MOLDS SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus LAMPIA MOLDS SRL?
11 bilanțuri, din 2015 până în 2025.
Câți angajați are LAMPIA MOLDS SRL?
2 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are LAMPIA MOLDS SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 3.028.690 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are LAMPIA MOLDS SRL?
71 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
LAMPIA MOLDS SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are LAMPIA MOLDS SRL?
Activitatea principală este CAEN 2841 — Fabricarea utilajelor şi a maşinilor-unelte pentru prelucrarea metalului.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .