BLUMIN SERV SRL

Activă

3299 Fabricarea altor produse manufacturiere n.c.a.

BLUMIN SERV SRL (CUI 34741130) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Cluj-Napoca, CLUJ, înregistrată la 6 iulie 2015, cu activitatea principală „fabricarea altor produse manufacturiere n.c.a.” (CAEN 3299).

A depus 10 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2015 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 3.267.510 lei, profit net de 348.717 lei, datorii de 2.715.685 lei, capitaluri proprii de 355.557 lei, 5 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 72 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

72

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

72 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Îndatorare
88.45%
Solvabilitate
11.58%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

3.267.510lei

Venituri totale

3.296.667lei

Rezultat net

348.717lei

Datorii

2.715.685lei

Capitaluri proprii

355.557lei

Capital de lucru

229.800lei

Salariați

5

Cifră de afaceri pe salariat

653.502lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J12/2046/2015
Data înregistrării
6 iulie 2015

Activitate și sediu

Activitate principală
3299 — Fabricarea altor produse manufacturiere n.c.a.
Sediu social
JUD. CLUJ, MUN. CLUJ-NAPOCA, STR. IZLAZULUI, NR.18, BL.C, SC.3, ET.5, AP.83

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2015–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+15,8%
Profitul, față de anul trecut
-30,6%
Creștere anuală compusă
+52,4%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

72clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate11.58%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate1.08 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate10.67%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare88.45%

    Peste 80% din active sunt finanțate din datorii.

  • Tendință15.77%

    Cifra de afaceri a crescut.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2015–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA722015201620172019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

10 exerciții depuse, 2015–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate124.855lei
I2Active circulante2.945.485lei
I3Stocuri1.795.549lei
I4Creanțe863.695lei
I5Casa și conturi la bănci286.241lei
I6Cheltuieli în avans902lei

Pasiv

I7Datorii2.715.685lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri355.557lei
I11Capital subscris vărsat5.700lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă3.267.510lei
I14Venituri totale3.296.667lei
I15Cheltuieli totale2.850.940lei
I16Profit brut445.727lei
I18Profit net348.717lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați5

Indicatori · 2025

Marjă netă10,67%
Marjă brută13,64%
Rentabilitatea capitalurilor98,08%
Rentabilitatea activelor11,36%
Grad de îndatorare88,45%
Lichiditate curentă1,08
Cifră de afaceri pe salariat653.502lei
Fond de rulment229.800lei

Cifra de afaceri în timp

20152025
Creștere în ultimul an
15,77%
Creștere anuală compusă
52,42%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea C · Industria prelucrătoare

3299 Fabricarea altor produse manufacturiere n.c.a.

Cele mai nou înregistrate în județul Cluj

Întrebări despre BLUMIN SERV SRL

Ce cifră de afaceri are BLUMIN SERV SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 3.267.510 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 348.717 lei.
BLUMIN SERV SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus BLUMIN SERV SRL?
10 bilanțuri, din 2015 până în 2025.
Câți angajați are BLUMIN SERV SRL?
5 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are BLUMIN SERV SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 2.715.685 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are BLUMIN SERV SRL?
72 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
BLUMIN SERV SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are BLUMIN SERV SRL?
Activitatea principală este CAEN 3299 — Fabricarea altor produse manufacturiere n.c.a..

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .