GEROPEVENT SRL

ActivăÎn insolvență

4322 Lucrări de instalaţii sanitare, de încălzire şi de aer condiţionat

GEROPEVENT SRL (CUI 34659171) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Brăila, BRĂILA, înregistrată la 17 iunie 2015, cu activitatea principală „lucrări de instalaţii sanitare, de încălzire şi de aer condiţionat” (CAEN 4322).

A depus 11 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2015 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 3.254.434 lei, profit net de 930.933 lei, datorii de 1.396.398 lei, capitaluri proprii de 1.016.484 lei, 21 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 81 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

81

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

81 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

Firma a intrat în insolvență în 2026.

Bilanțul pe 2025 e de dinaintea procedurii, deci scorul de mai sus descrie firma așa cum era atunci. Din 2026 încoace, scorul e plafonat la clasa E.

Ce s-a publicat în BPICine are de luat bani

35506580
EDCBA
Tendință
-15.35%
Lichiditate
1.35 x

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Singurul lucru din afara bilanțului care intră în el e deschiderea dosarului de insolvență, ca plafon. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

3.254.434lei

Venituri totale

3.300.591lei

Rezultat net

930.933lei

Datorii

1.396.398lei

Capitaluri proprii

1.016.484lei

Capital de lucru

495.411lei

Salariați

21

Cifră de afaceri pe salariat

154.973lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă · În insolvență
Mențiune în registru
insolvenţă, este sub incidenţa Legii nr. 85/2014
Nr. registrul comerțului
J2015000366096
Data înregistrării
17 iunie 2015

Activitate și sediu

Activitate principală
4322 — Lucrări de instalaţii sanitare, de încălzire şi de aer condiţionat
Sediu social
JUD. BRĂILA, MUN. BRĂILA, ALEEA ENERGIEI, NR.6, BL.27, SC.5, ET.PARTER, AP.82

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2015–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
-15,4%
Profitul, față de anul trecut
+991,2%
Creștere anuală compusă
+23,5%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

81clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate42.14%

    Echilibru bun între capitalul propriu și datorii.

  • Lichiditate1.35 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate28.61%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare57.89%

    Îndatorare moderată.

  • Tendință-15.35%

    Cifra de afaceri a scăzut ușor.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2015–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA8120152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

11 exerciții depuse, 2015–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate520.191lei
I2Active circulante1.891.809lei
I3Stocuri21.393lei
I4Creanțe642.921lei
I5Casa și conturi la bănci1.227.495lei
I6Cheltuieli în avans882lei

Pasiv

I7Datorii1.396.398lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri1.016.484lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă3.254.434lei
I14Venituri totale3.300.591lei
I15Cheltuieli totale2.213.667lei
I16Profit brut1.086.924lei
I18Profit net930.933lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați21

Indicatori · 2025

Marjă netă28,61%
Marjă brută33,4%
Rentabilitatea capitalurilor91,58%
Rentabilitatea activelor38,6%
Grad de îndatorare57,89%
Lichiditate curentă1,35
Cifră de afaceri pe salariat154.973lei
Fond de rulment495.411lei

Cifra de afaceri în timp

20152025
Creștere în ultimul an
-15,35%
Creștere anuală compusă
23,52%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea F · Construcții

4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat

Cele mai nou înregistrate în județul Brăila

Întrebări despre GEROPEVENT SRL

Ce cifră de afaceri are GEROPEVENT SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 3.254.434 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 930.933 lei.
GEROPEVENT SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus GEROPEVENT SRL?
11 bilanțuri, din 2015 până în 2025.
Câți angajați are GEROPEVENT SRL?
21 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are GEROPEVENT SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 1.396.398 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are GEROPEVENT SRL?
81 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
GEROPEVENT SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are GEROPEVENT SRL?
Activitatea principală este CAEN 4322 — Lucrări de instalaţii sanitare, de încălzire şi de aer condiţionat.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .