MOOV-IT SOLUTIONS SRL

Activă

6220 Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) al mijloacelor de calcul

MOOV-IT SOLUTIONS SRL (CUI 34639328) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Arad, ARAD, înregistrată la 11 iunie 2015, cu activitatea principală „activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) al mijloacelor de calcul” (CAEN 6220).

A depus 11 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2015 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 4.100.067 lei, profit net de 1.564.760 lei, datorii de 2.560.964 lei, capitaluri proprii de 28.001 lei, 0 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 60 din 100, clasa C — risc moderat. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

60

Scor de risc · clasa C

Risc moderat

60 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.
Îndatorare
98.92%
Solvabilitate
1.08%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

4.100.067lei

Venituri totale

4.117.671lei

Rezultat net

1.564.760lei

Datorii

2.560.964lei

Capitaluri proprii

28.001lei

Capital de lucru

-606.759lei

Salariați

0

Cifră de afaceri pe salariat

—

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2015000636029
Data înregistrării
11 iunie 2015

Activitate și sediu

Activitate principală
6220 — Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) al mijloacelor de calcul
Sediu social
JUD. ARAD, MUN. ARAD, STR. ADAM M. GUTTENBRUNN, NR.82

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2015–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+29,7%
Profitul, față de anul trecut
+30%
Creștere anuală compusă
+30,7%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

60clasa C

Risc moderat

Ce l-a dat

  • Solvabilitate1.08%

    Firma e finanțată aproape numai din datorii.

  • Lichiditate0.76 x

    Activele circulante nu acoperă toate datoriile.

  • Profitabilitate38.16%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare98.92%

    Peste 80% din active sunt finanțate din datorii.

  • Tendință29.7%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2015–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA6020152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

11 exerciții depuse, 2015–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate634.760lei
I2Active circulante1.954.205lei
I3Stocuri0lei
I4Creanțe515.379lei
I5Casa și conturi la bănci1.438.826lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii2.560.964lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri28.001lei
I11Capital subscris vărsat5.000lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă4.100.067lei
I14Venituri totale4.117.671lei
I15Cheltuieli totale2.272.747lei
I16Profit brut1.844.924lei
I18Profit net1.564.760lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați0

Indicatori · 2025

Marjă netă38,16%
Marjă brută45%
Rentabilitatea capitalurilor5.588,23%
Rentabilitatea activelor60,44%
Grad de îndatorare98,92%
Lichiditate curentă0,76
Cifră de afaceri pe salariat—
Fond de rulment-606.759lei

Cifra de afaceri în timp

20152025
Creștere în ultimul an
29,7%
Creștere anuală compusă
30,73%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea K · Intermedieri financiare și asigurări

6220 Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) al mijloacelor de calcul

Cele mai nou înregistrate în județul Arad

Întrebări despre MOOV-IT SOLUTIONS SRL

Ce cifră de afaceri are MOOV-IT SOLUTIONS SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 4.100.067 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 1.564.760 lei.
MOOV-IT SOLUTIONS SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus MOOV-IT SOLUTIONS SRL?
11 bilanțuri, din 2015 până în 2025.
Câți angajați are MOOV-IT SOLUTIONS SRL?
0 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are MOOV-IT SOLUTIONS SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 2.560.964 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are MOOV-IT SOLUTIONS SRL?
60 din 100, clasa C (risc moderat), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
MOOV-IT SOLUTIONS SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are MOOV-IT SOLUTIONS SRL?
Activitatea principală este CAEN 6220 — Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) al mijloacelor de calcul.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .