SABISAND FOREST SRL

Activă

0220 Exploatarea forestieră

SABISAND FOREST SRL (CUI 34634070) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Jijila Com. Jijila, TULCEA, înregistrată la 11 iunie 2015, cu activitatea principală „exploatarea forestieră” (CAEN 0220).

A depus 11 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2015 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 853.998 lei, profit net de 34.092 lei, datorii de 425.828 lei, capitaluri proprii de 293.092 lei, 4 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 86 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

86

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

86 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Profitabilitate
3.99%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

853.998lei

Venituri totale

814.145lei

Rezultat net

34.092lei

Datorii

425.828lei

Capitaluri proprii

293.092lei

Capital de lucru

269.534lei

Salariați

4

Cifră de afaceri pe salariat

213.500lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J36/236/2015
Nr. registrul comerțului, forma nouă
J2015000236362
Data înregistrării
11 iunie 2015

Activitate și sediu

Activitate principală
0220 — Exploatarea forestieră
Sediu social
JUD. TULCEA, SAT JIJILA COM. JIJILA, STR. PRINCIPALĂ, NR.186, CAMERA NR.1

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2015–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+26%
Profitul, față de anul trecut
-79,5%
Creștere anuală compusă
+21,6%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

86clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate40.77%

    Echilibru bun între capitalul propriu și datorii.

  • Lichiditate1.63 x

    Activele circulante acoperă confortabil datoriile.

  • Profitabilitate3.99%

    Marjă netă modestă.

  • Îndatorare59.23%

    Îndatorare moderată.

  • Tendință25.95%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2015–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA8620152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

11 exerciții depuse, 2015–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate23.558lei
I2Active circulante695.362lei
I3Stocuri167.305lei
I4Creanțe417.387lei
I5Casa și conturi la bănci110.670lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii425.828lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri293.092lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă853.998lei
I14Venituri totale814.145lei
I15Cheltuieli totale769.955lei
I16Profit brut44.190lei
I18Profit net34.092lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați4

Indicatori · 2025

Marjă netă3,99%
Marjă brută5,17%
Rentabilitatea capitalurilor11,63%
Rentabilitatea activelor4,74%
Grad de îndatorare59,23%
Lichiditate curentă1,63
Cifră de afaceri pe salariat213.500lei
Fond de rulment269.534lei

Cifra de afaceri în timp

20152025
Creștere în ultimul an
25,95%
Creștere anuală compusă
21,62%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea A · Agricultură, silvicultură și pescuit

0220 Exploatarea forestieră

Cele mai nou înregistrate în județul Tulcea

Întrebări despre SABISAND FOREST SRL

Ce cifră de afaceri are SABISAND FOREST SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 853.998 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 34.092 lei.
SABISAND FOREST SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus SABISAND FOREST SRL?
11 bilanțuri, din 2015 până în 2025.
Câți angajați are SABISAND FOREST SRL?
4 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are SABISAND FOREST SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 425.828 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are SABISAND FOREST SRL?
86 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
SABISAND FOREST SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are SABISAND FOREST SRL?
Activitatea principală este CAEN 0220 — Exploatarea forestieră.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .