SAUTER TURNING PROCESS SRL

Activă

2553 Operațiuni de mecanică generală

SAUTER TURNING PROCESS SRL (CUI 34577110) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Dej, CLUJ, înregistrată la 28 mai 2015, cu activitatea principală „operațiuni de mecanică generală” (CAEN 2553).

A depus 11 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2015 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 64.616.575 lei, profit net de 3.090.460 lei, datorii de 48.940.012 lei, capitaluri proprii de 13.617.999 lei, 125 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 59 din 100, clasa C — risc moderat. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

59

Scor de risc · clasa C

Risc moderat

59 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.
Lichiditate
0.78 x
Tendință
-0.04%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

64.616.575lei

Venituri totale

66.624.332lei

Rezultat net

3.090.460lei

Datorii

48.940.012lei

Capitaluri proprii

13.617.999lei

Capital de lucru

-10.525.043lei

Salariați

125

Cifră de afaceri pe salariat

516.933lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2015001621125
Data înregistrării
28 mai 2015

Activitate și sediu

Activitate principală
2553 — Operațiuni de mecanică generală
Sediu social
JUD. CLUJ, MUN. DEJ, STR. HENRI COANDĂ, NR.5

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2015–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
-0%
Profitul, față de anul trecut
+34%
Creștere anuală compusă
—

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

59clasa C

Risc moderat

Ce l-a dat

  • Solvabilitate21.79%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate0.78 x

    Activele circulante nu acoperă toate datoriile.

  • Profitabilitate4.78%

    Marjă netă modestă.

  • Îndatorare78.3%

    Îndatorare ridicată.

  • Tendință-0.04%

    Cifra de afaceri a scăzut ușor.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2015–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA5920152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

11 exerciții depuse, 2015–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate24.089.157lei
I2Active circulante38.414.969lei
I3Stocuri14.134.560lei
I4Creanțe23.874.156lei
I5Casa și conturi la bănci406.253lei
I6Cheltuieli în avans173.080lei

Pasiv

I7Datorii48.940.012lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane119.195lei
I10Capitaluri13.617.999lei
I11Capital subscris vărsat14.316.522lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă64.616.575lei
I14Venituri totale66.624.332lei
I15Cheltuieli totale63.374.544lei
I16Profit brut3.249.788lei
I18Profit net3.090.460lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați125

Indicatori · 2025

Marjă netă4,78%
Marjă brută5,03%
Rentabilitatea capitalurilor22,69%
Rentabilitatea activelor4,94%
Grad de îndatorare78,3%
Lichiditate curentă0,78
Cifră de afaceri pe salariat516.933lei
Fond de rulment-10.525.043lei

Cifra de afaceri în timp

20152025
Creștere în ultimul an
-0,04%
Creștere anuală compusă
—

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea C · Industria prelucrătoare

2553 Operațiuni de mecanică generală

Cele mai nou înregistrate în județul Cluj

Întrebări despre SAUTER TURNING PROCESS SRL

Ce cifră de afaceri are SAUTER TURNING PROCESS SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 64.616.575 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 3.090.460 lei.
SAUTER TURNING PROCESS SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus SAUTER TURNING PROCESS SRL?
11 bilanțuri, din 2015 până în 2025.
Câți angajați are SAUTER TURNING PROCESS SRL?
125 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are SAUTER TURNING PROCESS SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 48.940.012 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are SAUTER TURNING PROCESS SRL?
59 din 100, clasa C (risc moderat), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
SAUTER TURNING PROCESS SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are SAUTER TURNING PROCESS SRL?
Activitatea principală este CAEN 2553 — Operațiuni de mecanică generală.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .