SVEND E. SOERENSEN SRL

Activă

4941 Transporturi rutiere de mărfuri

SVEND E. SOERENSEN SRL (CUI 34411400) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Bistriţa, BISTRIŢA-NĂSĂUD, înregistrată la 24 aprilie 2015, cu activitatea principală „transporturi rutiere de mărfuri” (CAEN 4941).

A depus 11 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2015 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 37.045.164 lei, profit net de 658.988 lei, datorii de 306.179 lei, capitaluri proprii de 4.382.443 lei, 135 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 88 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

88

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

88 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Profitabilitate
1.78%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

37.045.164lei

Venituri totale

38.053.108lei

Rezultat net

658.988lei

Datorii

306.179lei

Capitaluri proprii

4.382.443lei

Capital de lucru

1.757.143lei

Salariați

135

Cifră de afaceri pe salariat

274.409lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2015000217068
Data înregistrării
24 aprilie 2015

Activitate și sediu

Activitate principală
4941 — Transporturi rutiere de mărfuri
Sediu social
JUD. BISTRIŢA-NĂSĂUD, MUN. BISTRIŢA, PŢA. UNIRII, NR.3

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2015–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+20,4%
Profitul, față de anul trecut
-6,3%
Creștere anuală compusă
+37,3%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

88clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate100.42%

    Peste jumătate din active sunt finanțate din capital propriu.

  • Lichiditate6.74 x

    Activele circulante acoperă confortabil datoriile.

  • Profitabilitate1.78%

    Marjă netă foarte subțire.

  • Îndatorare7.02%

    Îndatorare scăzută.

  • Tendință20.39%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2015–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA8820152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

11 exerciții depuse, 2015–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate2.300.617lei
I2Active circulante2.063.322lei
I3Stocuri0lei
I4Creanțe871.630lei
I5Casa și conturi la bănci1.191.692lei
I6Cheltuieli în avans324.683lei

Pasiv

I7Datorii306.179lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri4.382.443lei
I11Capital subscris vărsat400lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă37.045.164lei
I14Venituri totale38.053.108lei
I15Cheltuieli totale37.279.693lei
I16Profit brut773.415lei
I18Profit net658.988lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați135

Indicatori · 2025

Marjă netă1,78%
Marjă brută2,09%
Rentabilitatea capitalurilor15,04%
Rentabilitatea activelor15,1%
Grad de îndatorare7,02%
Lichiditate curentă6,74
Cifră de afaceri pe salariat274.409lei
Fond de rulment1.757.143lei

Cifra de afaceri în timp

20152025
Creștere în ultimul an
20,39%
Creștere anuală compusă
37,31%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea H · Transport și depozitare

4941 Transporturi rutiere de mărfuri

Cele mai nou înregistrate în județul Bistrița-Năsăud

Întrebări despre SVEND E. SOERENSEN SRL

Ce cifră de afaceri are SVEND E. SOERENSEN SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 37.045.164 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 658.988 lei.
SVEND E. SOERENSEN SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus SVEND E. SOERENSEN SRL?
11 bilanțuri, din 2015 până în 2025.
Câți angajați are SVEND E. SOERENSEN SRL?
135 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are SVEND E. SOERENSEN SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 306.179 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are SVEND E. SOERENSEN SRL?
88 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
SVEND E. SOERENSEN SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are SVEND E. SOERENSEN SRL?
Activitatea principală este CAEN 4941 — Transporturi rutiere de mărfuri.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .