BESTOIL ENERGY NONSTOP S.R.L.

Activă

4711 Comerţ cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi şi tutun

BESTOIL ENERGY NONSTOP S.R.L. (CUI 34203247) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Loc. Viişoara Mun. Bistriţa, BISTRIŢA-NĂSĂUD, înregistrată la 9 martie 2015, cu activitatea principală „comerţ cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi şi tutun” (CAEN 4711).

A depus 11 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2015 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 60.611.418 lei, profit net de 1.470.110 lei, datorii de 12.604.567 lei, capitaluri proprii de 5.061.619 lei, 26 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 69 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

69

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

69 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Îndatorare
71.45%
Solvabilitate
28.69%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

60.611.418lei

Venituri totale

61.227.200lei

Rezultat net

1.470.110lei

Datorii

12.604.567lei

Capitaluri proprii

5.061.619lei

Capital de lucru

3.167.333lei

Salariați

26

Cifră de afaceri pe salariat

2.331.208lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2015000127068
Data înregistrării
9 martie 2015

Activitate și sediu

Activitate principală
4711 — Comerţ cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi şi tutun
Sediu social
JUD. BISTRIŢA-NĂSĂUD, LOC. VIIŞOARA MUN. BISTRIŢA, , NR.61A

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2015–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+0%
Profitul, față de anul trecut
+49,4%
Creștere anuală compusă
+39,1%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

69clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate28.69%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate1.25 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate2.43%

    Marjă netă modestă.

  • Îndatorare71.45%

    Îndatorare ridicată.

  • Tendință0.03%

    Cifra de afaceri a crescut.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2015–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA6920152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

11 exerciții depuse, 2015–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate1.869.536lei
I2Active circulante15.771.900lei
I3Stocuri1.471.286lei
I4Creanțe7.458.913lei
I5Casa și conturi la bănci6.841.701lei
I6Cheltuieli în avans24.750lei

Pasiv

I7Datorii12.604.567lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri5.061.619lei
I11Capital subscris vărsat100.200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă60.611.418lei
I14Venituri totale61.227.200lei
I15Cheltuieli totale59.541.099lei
I16Profit brut1.686.101lei
I18Profit net1.470.110lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați26

Indicatori · 2025

Marjă netă2,43%
Marjă brută2,78%
Rentabilitatea capitalurilor29,04%
Rentabilitatea activelor8,33%
Grad de îndatorare71,45%
Lichiditate curentă1,25
Cifră de afaceri pe salariat2,33 mil.lei
Fond de rulment3.167.333lei

Cifra de afaceri în timp

20152025
Creștere în ultimul an
0,03%
Creștere anuală compusă
39,06%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea G · Comerț cu ridicata și cu amănuntul

4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun

Cele mai nou înregistrate în județul Bistrița-Năsăud

Întrebări despre BESTOIL ENERGY NONSTOP S.R.L.

Ce cifră de afaceri are BESTOIL ENERGY NONSTOP S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 60.611.418 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 1.470.110 lei.
BESTOIL ENERGY NONSTOP S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus BESTOIL ENERGY NONSTOP S.R.L.?
11 bilanțuri, din 2015 până în 2025.
Câți angajați are BESTOIL ENERGY NONSTOP S.R.L.?
26 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are BESTOIL ENERGY NONSTOP S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 12.604.567 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are BESTOIL ENERGY NONSTOP S.R.L.?
69 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
BESTOIL ENERGY NONSTOP S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are BESTOIL ENERGY NONSTOP S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 4711 — Comerţ cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi şi tutun.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .