VIVA CONTROL S.R.L.

Activă

6310 Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe

VIVA CONTROL S.R.L. (CUI 34166840) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Roşieşti Com. Roşieşti, VASLUI, înregistrată la 27 februarie 2015, cu activitatea principală „prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe” (CAEN 6310).

A depus 11 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2015 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 15.365.183 lei, profit net de 3.439.756 lei, datorii de 16.185.655 lei, capitaluri proprii de 9.391.570 lei, 22 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 71 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

71

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

71 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.
Lichiditate
0.12 x
Îndatorare
63.28%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

15.365.183lei

Venituri totale

18.122.102lei

Rezultat net

3.439.756lei

Datorii

16.185.655lei

Capitaluri proprii

9.391.570lei

Capital de lucru

-14.172.014lei

Salariați

22

Cifră de afaceri pe salariat

698.417lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2015000106379
Data înregistrării
27 februarie 2015

Activitate și sediu

Activitate principală
6310 — Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe
Sediu social
JUD. VASLUI, SAT ROŞIEŞTI COM. ROŞIEŞTI, ROŞIEŞTI, NR.112

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2015–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+58,4%
Profitul, față de anul trecut
+31%
Creștere anuală compusă
+52,3%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

71clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate36.72%

    Echilibru bun între capitalul propriu și datorii.

  • Lichiditate0.12 x

    Activele circulante acoperă mai puțin de jumătate din datorii.

  • Profitabilitate22.39%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare63.28%

    Îndatorare ridicată.

  • Tendință58.42%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2015–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA7120152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

11 exerciții depuse, 2015–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate23.563.584lei
I2Active circulante2.013.641lei
I3Stocuri19.982lei
I4Creanțe332.853lei
I5Casa și conturi la bănci1.660.806lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii16.185.655lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri9.391.570lei
I11Capital subscris vărsat2.000.200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă15.365.183lei
I14Venituri totale18.122.102lei
I15Cheltuieli totale14.429.581lei
I16Profit brut3.692.521lei
I18Profit net3.439.756lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați22

Indicatori · 2025

Marjă netă22,39%
Marjă brută24,03%
Rentabilitatea capitalurilor36,63%
Rentabilitatea activelor13,45%
Grad de îndatorare63,28%
Lichiditate curentă0,12
Cifră de afaceri pe salariat698.417lei
Fond de rulment-14.172.014lei

Cifra de afaceri în timp

20152025
Creștere în ultimul an
58,42%
Creștere anuală compusă
52,28%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea K · Intermedieri financiare și asigurări

6310 Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe

Cele mai nou înregistrate în județul Vaslui

Întrebări despre VIVA CONTROL S.R.L.

Ce cifră de afaceri are VIVA CONTROL S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 15.365.183 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 3.439.756 lei.
VIVA CONTROL S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus VIVA CONTROL S.R.L.?
11 bilanțuri, din 2015 până în 2025.
Câți angajați are VIVA CONTROL S.R.L.?
22 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are VIVA CONTROL S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 16.185.655 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are VIVA CONTROL S.R.L.?
71 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
VIVA CONTROL S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are VIVA CONTROL S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 6310 — Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .