FERMA AGRICOLA ADRIAN ARGEŞEL SRL

Activă

0141 Creşterea bovinelor de lapte

FERMA AGRICOLA ADRIAN ARGEŞEL SRL (CUI 34157825) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Stoeneşti Com. Stoeneşti, ARGEŞ, înregistrată la 26 februarie 2015, cu activitatea principală „creşterea bovinelor de lapte” (CAEN 0141).

A depus 11 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2015 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 770.341 lei, profit net de 6.032 lei, datorii de 945.374 lei, capitaluri proprii de 805.665 lei, 3 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 67 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

67

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

67 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.
Lichiditate
0.66 x
Profitabilitate
0.78%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

770.341lei

Venituri totale

898.335lei

Rezultat net

6.032lei

Datorii

945.374lei

Capitaluri proprii

805.665lei

Capital de lucru

-323.921lei

Salariați

3

Cifră de afaceri pe salariat

256.780lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2015000301039
Data înregistrării
26 februarie 2015

Activitate și sediu

Activitate principală
0141 — Creşterea bovinelor de lapte
Sediu social
JUD. ARGEŞ, SAT STOENEŞTI COM. STOENEŞTI, , NR.252, CORP C2

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2015–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+9,8%
Profitul, față de anul trecut
-93,2%
Creștere anuală compusă
+113,6%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

67clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate46.97%

    Echilibru bun între capitalul propriu și datorii.

  • Lichiditate0.66 x

    Activele circulante nu acoperă toate datoriile.

  • Profitabilitate0.78%

    Marjă netă foarte subțire.

  • Îndatorare55.12%

    Îndatorare moderată.

  • Tendință9.78%

    Cifra de afaceri a crescut.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2015–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA6720152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

11 exerciții depuse, 2015–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate1.093.688lei
I2Active circulante621.453lei
I3Stocuri411.398lei
I4Creanțe119.091lei
I5Casa și conturi la bănci90.964lei
I6Cheltuieli în avans35.898lei

Pasiv

I7Datorii945.374lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri805.665lei
I11Capital subscris vărsat1.000lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă770.341lei
I14Venituri totale898.335lei
I15Cheltuieli totale889.396lei
I16Profit brut8.939lei
I18Profit net6.032lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați3

Indicatori · 2025

Marjă netă0,78%
Marjă brută1,16%
Rentabilitatea capitalurilor0,75%
Rentabilitatea activelor0,35%
Grad de îndatorare55,12%
Lichiditate curentă0,66
Cifră de afaceri pe salariat256.780lei
Fond de rulment-323.921lei

Cifra de afaceri în timp

20152025
Creștere în ultimul an
9,78%
Creștere anuală compusă
113,58%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea A · Agricultură, silvicultură și pescuit

0141 Creșterea bovinelor de lapte

Cele mai nou înregistrate în județul Argeș

Întrebări despre FERMA AGRICOLA ADRIAN ARGEŞEL SRL

Ce cifră de afaceri are FERMA AGRICOLA ADRIAN ARGEŞEL SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 770.341 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 6.032 lei.
FERMA AGRICOLA ADRIAN ARGEŞEL SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus FERMA AGRICOLA ADRIAN ARGEŞEL SRL?
11 bilanțuri, din 2015 până în 2025.
Câți angajați are FERMA AGRICOLA ADRIAN ARGEŞEL SRL?
3 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are FERMA AGRICOLA ADRIAN ARGEŞEL SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 945.374 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are FERMA AGRICOLA ADRIAN ARGEŞEL SRL?
67 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
FERMA AGRICOLA ADRIAN ARGEŞEL SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are FERMA AGRICOLA ADRIAN ARGEŞEL SRL?
Activitatea principală este CAEN 0141 — Creşterea bovinelor de lapte.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .