MACRO FINANCE SRL

Activă

7020 Activități de consultanță în afaceri și management

MACRO FINANCE SRL (CUI 34150266) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Focşani, VRANCEA, înregistrată la 25 februarie 2015, cu activitatea principală „activități de consultanță în afaceri și management” (CAEN 7020).

A depus 11 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2015 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 2.395.944 lei, profit net de 1.859.987 lei, datorii de 246.651 lei, capitaluri proprii de 1.860.468 lei, 4 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 100 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

100

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

100 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

2.395.944lei

Venituri totale

2.399.626lei

Rezultat net

1.859.987lei

Datorii

246.651lei

Capitaluri proprii

1.860.468lei

Capital de lucru

1.770.413lei

Salariați

4

Cifră de afaceri pe salariat

598.986lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J39/91/2015
Nr. registrul comerțului, forma nouă
J2015000091394
Data înregistrării
25 februarie 2015

Activitate și sediu

Activitate principală
7020 — Activități de consultanță în afaceri și management
Sediu social
JUD. VRANCEA, MUN. FOCŞANI, STR. LUPENI, NR.89

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2015–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+183,2%
Profitul, față de anul trecut
+324,9%
Creștere anuală compusă
+40,1%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

100clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate88.29%

    Peste jumătate din active sunt finanțate din capital propriu.

  • Lichiditate8.18 x

    Activele circulante acoperă confortabil datoriile.

  • Profitabilitate77.63%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare11.71%

    Îndatorare scăzută.

  • Tendință183.22%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2015–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA10020152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

11 exerciții depuse, 2015–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate90.055lei
I2Active circulante2.017.064lei
I3Stocuri0lei
I4Creanțe1.967.139lei
I5Casa și conturi la bănci49.925lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii246.651lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri1.860.468lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă2.395.944lei
I14Venituri totale2.399.626lei
I15Cheltuieli totale351.706lei
I16Profit brut2.047.920lei
I18Profit net1.859.987lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați4

Indicatori · 2025

Marjă netă77,63%
Marjă brută85,47%
Rentabilitatea capitalurilor99,97%
Rentabilitatea activelor88,27%
Grad de îndatorare11,71%
Lichiditate curentă8,18
Cifră de afaceri pe salariat598.986lei
Fond de rulment1.770.413lei

Cifra de afaceri în timp

20152025
Creștere în ultimul an
183,22%
Creștere anuală compusă
40,1%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea N · Servicii administrative și de suport

7020 Activități de consultanță în afaceri și management

Cele mai nou înregistrate în județul Vrancea

Întrebări despre MACRO FINANCE SRL

Ce cifră de afaceri are MACRO FINANCE SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 2.395.944 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 1.859.987 lei.
MACRO FINANCE SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus MACRO FINANCE SRL?
11 bilanțuri, din 2015 până în 2025.
Câți angajați are MACRO FINANCE SRL?
4 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are MACRO FINANCE SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 246.651 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are MACRO FINANCE SRL?
100 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
MACRO FINANCE SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are MACRO FINANCE SRL?
Activitatea principală este CAEN 7020 — Activități de consultanță în afaceri și management.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .