AGRICOLA MAURICE SRL

Activă

0111 Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase şi a plantelor producătoare de seminţe oleaginoase

AGRICOLA MAURICE SRL (CUI 34122398) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Satulung Com. Satulung, MARAMUREŞ, înregistrată la 18 februarie 2015, cu activitatea principală „cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase şi a plantelor producătoare de seminţe oleaginoase” (CAEN 0111).

A depus 11 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2015 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 801.017 lei, profit net de 160.585 lei, datorii de 392.131 lei, capitaluri proprii de 604.703 lei, 1 salariat.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 86 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

86

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

86 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.
Lichiditate
0.67 x

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

801.017lei

Venituri totale

1.068.815lei

Rezultat net

160.585lei

Datorii

392.131lei

Capitaluri proprii

604.703lei

Capital de lucru

-129.609lei

Salariați

1

Cifră de afaceri pe salariat

801.017lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2015000156240
Data înregistrării
18 februarie 2015

Activitate și sediu

Activitate principală
0111 — Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase şi a plantelor producătoare de seminţe oleaginoase
Sediu social
JUD. MARAMUREŞ, SAT SATULUNG COM. SATULUNG, SATULUNG, NR.65

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2015–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+10,9%
Profitul, față de anul trecut
+467,3%
Creștere anuală compusă
+19,2%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

86clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate60.66%

    Peste jumătate din active sunt finanțate din capital propriu.

  • Lichiditate0.67 x

    Activele circulante nu acoperă toate datoriile.

  • Profitabilitate20.05%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare39.34%

    Îndatorare scăzută.

  • Tendință10.9%

    Cifra de afaceri a crescut.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2015–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA8620152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

11 exerciții depuse, 2015–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate734.312lei
I2Active circulante262.522lei
I3Stocuri142.296lei
I4Creanțe20.506lei
I5Casa și conturi la bănci99.720lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii392.131lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri604.703lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă801.017lei
I14Venituri totale1.068.815lei
I15Cheltuieli totale885.660lei
I16Profit brut183.155lei
I18Profit net160.585lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați1

Indicatori · 2025

Marjă netă20,05%
Marjă brută22,87%
Rentabilitatea capitalurilor26,56%
Rentabilitatea activelor16,11%
Grad de îndatorare39,34%
Lichiditate curentă0,67
Cifră de afaceri pe salariat801.017lei
Fond de rulment-129.609lei

Cifra de afaceri în timp

20152025
Creștere în ultimul an
10,9%
Creștere anuală compusă
19,2%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea A · Agricultură, silvicultură și pescuit

0111 Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase și a plantelor oleaginoase

Cele mai nou înregistrate în județul Maramureș

Întrebări despre AGRICOLA MAURICE SRL

Ce cifră de afaceri are AGRICOLA MAURICE SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 801.017 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 160.585 lei.
AGRICOLA MAURICE SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus AGRICOLA MAURICE SRL?
11 bilanțuri, din 2015 până în 2025.
Câți angajați are AGRICOLA MAURICE SRL?
1 salariat, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are AGRICOLA MAURICE SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 392.131 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are AGRICOLA MAURICE SRL?
86 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
AGRICOLA MAURICE SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are AGRICOLA MAURICE SRL?
Activitatea principală este CAEN 0111 — Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase şi a plantelor producătoare de seminţe oleaginoase.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .