ERIS LANGUAGE CENTER SRL

Activă

8552 Învăţământ în domeniul cultural (limbi străine, muzică, teatru, dans, arte plastice, etc.)

ERIS LANGUAGE CENTER SRL (CUI 34118443) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Zalău, SĂLAJ, înregistrată la 18 februarie 2015, cu activitatea principală „învăţământ în domeniul cultural (limbi străine, muzică, teatru, dans, arte plastice, etc.)” (CAEN 8552).

A depus 11 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2015 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 235.373 lei, profit net de 4.583 lei, datorii de 33.385 lei, capitaluri proprii de 46.328 lei, 2 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 83 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

83

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

83 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Profitabilitate
1.95%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

235.373lei

Venituri totale

235.430lei

Rezultat net

4.583lei

Datorii

33.385lei

Capitaluri proprii

46.328lei

Capital de lucru

28.519lei

Salariați

2

Cifră de afaceri pe salariat

117.687lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J31/80/2015
Data înregistrării
18 februarie 2015

Activitate și sediu

Activitate principală
8552 — Învăţământ în domeniul cultural (limbi străine, muzică, teatru, dans, arte plastice, etc.)
Sediu social
JUD. SĂLAJ, MUN. ZALĂU, STR. 22 DECEMBRIE 1989, NR.107

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2015–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+4,8%
Profitul, față de anul trecut
-80%
Creștere anuală compusă
+23,6%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

83clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate66.46%

    Peste jumătate din active sunt finanțate din capital propriu.

  • Lichiditate1.85 x

    Activele circulante acoperă confortabil datoriile.

  • Profitabilitate1.95%

    Marjă netă foarte subțire.

  • Îndatorare47.89%

    Îndatorare moderată.

  • Tendință4.84%

    Cifra de afaceri a crescut.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2015–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA8320152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

11 exerciții depuse, 2015–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate7.809lei
I2Active circulante61.904lei
I3Stocuri33.089lei
I4Creanțe2.675lei
I5Casa și conturi la bănci26.140lei
I6Cheltuieli în avans10.000lei

Pasiv

I7Datorii33.385lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri46.328lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă235.373lei
I14Venituri totale235.430lei
I15Cheltuieli totale228.846lei
I16Profit brut6.584lei
I18Profit net4.583lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați2

Indicatori · 2025

Marjă netă1,95%
Marjă brută2,8%
Rentabilitatea capitalurilor9,89%
Rentabilitatea activelor6,57%
Grad de îndatorare47,89%
Lichiditate curentă1,85
Cifră de afaceri pe salariat117.687lei
Fond de rulment28.519lei

Cifra de afaceri în timp

20152025
Creștere în ultimul an
4,84%
Creștere anuală compusă
23,58%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea P · Învățământ

8552 Învățământ în domeniul cultural (muzică, teatru, dans, arte plastice etc.)

Cele mai nou înregistrate în județul Sălaj

Întrebări despre ERIS LANGUAGE CENTER SRL

Ce cifră de afaceri are ERIS LANGUAGE CENTER SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 235.373 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 4.583 lei.
ERIS LANGUAGE CENTER SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus ERIS LANGUAGE CENTER SRL?
11 bilanțuri, din 2015 până în 2025.
Câți angajați are ERIS LANGUAGE CENTER SRL?
2 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are ERIS LANGUAGE CENTER SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 33.385 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are ERIS LANGUAGE CENTER SRL?
83 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
ERIS LANGUAGE CENTER SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are ERIS LANGUAGE CENTER SRL?
Activitatea principală este CAEN 8552 — Învăţământ în domeniul cultural (limbi străine, muzică, teatru, dans, arte plastice, etc.).

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .