HP INC ROMANIA SRL

Activă

7022 Activităţi de consultanţă pentru afaceri şi management

HP INC ROMANIA SRL (CUI 34104693) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sector 2 Mun. Bucureşti, MUNICIPIUL BUCUREŞTI, înregistrată la 16 februarie 2015, cu activitatea principală „activităţi de consultanţă pentru afaceri şi management” (CAEN 7022).

A depus 11 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2015 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 563.730.301 lei, profit net de 27.177.105 lei, datorii de 49.348.685 lei, capitaluri proprii de 184.465.686 lei, 1.533 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 91 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

91

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

91 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Profitabilitate
4.82%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

563.730.301lei

Venituri totale

582.786.839lei

Rezultat net

27.177.105lei

Datorii

49.348.685lei

Capitaluri proprii

184.465.686lei

Capital de lucru

198.714.259lei

Salariați

1.533

Cifră de afaceri pe salariat

367.730lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J40/1762/2015
Data înregistrării
16 februarie 2015

Activitate și sediu

Activitate principală
7022 — Activităţi de consultanţă pentru afaceri şi management
Sediu social
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 2, ŞOS. FABRICA DE GLUCOZĂ, NR.9A, CLADIREA F, ETAJELE P SI 8

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2015–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+4,8%
Profitul, față de anul trecut
-6,4%
Creștere anuală compusă
+20,1%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

91clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate69.81%

    Peste jumătate din active sunt finanțate din capital propriu.

  • Lichiditate5.03 x

    Activele circulante acoperă confortabil datoriile.

  • Profitabilitate4.82%

    Marjă netă modestă.

  • Îndatorare18.68%

    Îndatorare scăzută.

  • Tendință4.84%

    Cifra de afaceri a crescut.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2015–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA9120152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

11 exerciții depuse, 2015–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate16.173.757lei
I2Active circulante248.062.944lei
I3Stocuri4.632.255lei
I4Creanțe87.929.276lei
I5Casa și conturi la bănci3.858.930lei
I6Cheltuieli în avans2.493.364lei

Pasiv

I7Datorii49.348.685lei
I8Venituri în avans18.431.240lei
I9Provizioane14.484.454lei
I10Capitaluri184.465.686lei
I11Capital subscris vărsat987.510lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă563.730.301lei
I14Venituri totale582.786.839lei
I15Cheltuieli totale549.928.291lei
I16Profit brut32.858.548lei
I18Profit net27.177.105lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați1.533

Indicatori · 2025

Marjă netă4,82%
Marjă brută5,83%
Rentabilitatea capitalurilor14,73%
Rentabilitatea activelor10,29%
Grad de îndatorare18,68%
Lichiditate curentă5,03
Cifră de afaceri pe salariat367.730lei
Fond de rulment198.714.259lei

Cifra de afaceri în timp

20152025
Creștere în ultimul an
4,84%
Creștere anuală compusă
20,14%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea M · Activități profesionale, științifice și tehnice

7022 Activități de consultanță pentru afaceri și management

Cele mai nou înregistrate în județul București

Întrebări despre HP INC ROMANIA SRL

Ce cifră de afaceri are HP INC ROMANIA SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 563.730.301 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 27.177.105 lei.
HP INC ROMANIA SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus HP INC ROMANIA SRL?
11 bilanțuri, din 2015 până în 2025.
Câți angajați are HP INC ROMANIA SRL?
1.533 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are HP INC ROMANIA SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 49.348.685 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are HP INC ROMANIA SRL?
91 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
HP INC ROMANIA SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are HP INC ROMANIA SRL?
Activitatea principală este CAEN 7022 — Activităţi de consultanţă pentru afaceri şi management.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .