CENTRUL MEDICAL SANOFAM SRL

Activă

8621 Activităţi de asistenţă medicală generală

CENTRUL MEDICAL SANOFAM SRL (CUI 34063674) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Timişoara, TIMIŞ, înregistrată la 5 februarie 2015, cu activitatea principală „activităţi de asistenţă medicală generală” (CAEN 8621).

A depus 11 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2015 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 4.367.925 lei, profit net de 61.981 lei, datorii de 6.905.128 lei, capitaluri proprii de 610.052 lei, 15 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 42 din 100, clasa D — risc ridicat. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

42

Scor de risc · clasa D

Risc ridicat

42 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.
Lichiditate
0.01 x
Îndatorare
87.88%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

4.367.925lei

Venituri totale

4.392.750lei

Rezultat net

61.981lei

Datorii

6.905.128lei

Capitaluri proprii

610.052lei

Capital de lucru

-6.831.249lei

Salariați

15

Cifră de afaceri pe salariat

291.195lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2015000256353
Data înregistrării
5 februarie 2015

Activitate și sediu

Activitate principală
8621 — Activităţi de asistenţă medicală generală
Sediu social
JUD. TIMIŞ, MUN. TIMIŞOARA, INT. TOPOLOGULUI, NR.6, FOST APARTAMENT 1 ȘI 2, ET.PARTER

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2015–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+29,3%
Profitul, față de anul trecut
-50,4%
Creștere anuală compusă
+52,9%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

42clasa D

Risc ridicat

Ce l-a dat

  • Solvabilitate7.76%

    Firma e finanțată aproape numai din datorii.

  • Lichiditate0.01 x

    Activele circulante acoperă mai puțin de jumătate din datorii.

  • Profitabilitate1.42%

    Marjă netă foarte subțire.

  • Îndatorare87.88%

    Peste 80% din active sunt finanțate din datorii.

  • Tendință29.3%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2015–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA4220152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

11 exerciții depuse, 2015–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate7.783.963lei
I2Active circulante73.879lei
I3Stocuri5.155lei
I4Creanțe26.859lei
I5Casa și conturi la bănci41.865lei
I6Cheltuieli în avans3.082lei

Pasiv

I7Datorii6.905.128lei
I8Venituri în avans345.744lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri610.052lei
I11Capital subscris vărsat10.200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă4.367.925lei
I14Venituri totale4.392.750lei
I15Cheltuieli totale4.287.594lei
I16Profit brut105.156lei
I18Profit net61.981lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați15

Indicatori · 2025

Marjă netă1,42%
Marjă brută2,41%
Rentabilitatea capitalurilor10,16%
Rentabilitatea activelor0,79%
Grad de îndatorare87,88%
Lichiditate curentă0,01
Cifră de afaceri pe salariat291.195lei
Fond de rulment-6.831.249lei

Cifra de afaceri în timp

20152025
Creștere în ultimul an
29,3%
Creștere anuală compusă
52,94%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea Q · Sănătate și asistență socială

8621 Activități de asistență medicală generală

Cele mai nou înregistrate în județul Timiș

Întrebări despre CENTRUL MEDICAL SANOFAM SRL

Ce cifră de afaceri are CENTRUL MEDICAL SANOFAM SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 4.367.925 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 61.981 lei.
CENTRUL MEDICAL SANOFAM SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus CENTRUL MEDICAL SANOFAM SRL?
11 bilanțuri, din 2015 până în 2025.
Câți angajați are CENTRUL MEDICAL SANOFAM SRL?
15 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are CENTRUL MEDICAL SANOFAM SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 6.905.128 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are CENTRUL MEDICAL SANOFAM SRL?
42 din 100, clasa D (risc ridicat), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
CENTRUL MEDICAL SANOFAM SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are CENTRUL MEDICAL SANOFAM SRL?
Activitatea principală este CAEN 8621 — Activităţi de asistenţă medicală generală.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .