MHS TRUCK SERVICE SRL

Activă

9531 Repararea și întreținerea autovehiculelor

MHS TRUCK SERVICE SRL (CUI 33935139) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sector 6 Mun. Bucureşti, MUNICIPIUL BUCUREŞTI, înregistrată la 30 decembrie 2014, cu activitatea principală „repararea și întreținerea autovehiculelor” (CAEN 9531).

A depus 11 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2015 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 146.121.563 lei, profit net de 1.117.035 lei, datorii de 24.041.534 lei, capitaluri proprii de 13.277.186 lei, 249 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 65 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

65

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

65 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Profitabilitate
0.76%
Tendință
-1.98%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

146.121.563lei

Venituri totale

146.127.586lei

Rezultat net

1.117.035lei

Datorii

24.041.534lei

Capitaluri proprii

13.277.186lei

Capital de lucru

9.443.494lei

Salariați

249

Cifră de afaceri pe salariat

586.834lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2014015029402
Data înregistrării
30 decembrie 2014

Activitate și sediu

Activitate principală
9531 — Repararea și întreținerea autovehiculelor
Sediu social
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 6, BLD IULIU MANIU, NR.592A, CORP 3. PARTER

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2015–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
-2%
Profitul, față de anul trecut
-64,9%
Creștere anuală compusă
+14,8%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

65clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate35.74%

    Echilibru bun între capitalul propriu și datorii.

  • Lichiditate1.39 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate0.76%

    Marjă netă foarte subțire.

  • Îndatorare64.71%

    Îndatorare ridicată.

  • Tendință-1.98%

    Cifra de afaceri a scăzut ușor.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2015–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA6520152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

11 exerciții depuse, 2015–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate3.665.090lei
I2Active circulante33.485.028lei
I3Stocuri15.764.055lei
I4Creanțe12.372.873lei
I5Casa și conturi la bănci5.348.100lei
I6Cheltuieli în avans216.386lei

Pasiv

I7Datorii24.041.534lei
I8Venituri în avans47.784lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri13.277.186lei
I11Capital subscris vărsat22.500lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă146.121.563lei
I14Venituri totale146.127.586lei
I15Cheltuieli totale144.753.779lei
I16Profit brut1.373.807lei
I18Profit net1.117.035lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați249

Indicatori · 2025

Marjă netă0,76%
Marjă brută0,94%
Rentabilitatea capitalurilor8,41%
Rentabilitatea activelor3,01%
Grad de îndatorare64,71%
Lichiditate curentă1,39
Cifră de afaceri pe salariat586.834lei
Fond de rulment9.443.494lei

Cifra de afaceri în timp

20152025
Creștere în ultimul an
-1,98%
Creștere anuală compusă
14,79%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea T · Activități ale gospodăriilor private

9531 Repararea și întreținerea autovehiculelor

Cele mai nou înregistrate în județul București

Întrebări despre MHS TRUCK SERVICE SRL

Ce cifră de afaceri are MHS TRUCK SERVICE SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 146.121.563 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 1.117.035 lei.
MHS TRUCK SERVICE SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus MHS TRUCK SERVICE SRL?
11 bilanțuri, din 2015 până în 2025.
Câți angajați are MHS TRUCK SERVICE SRL?
249 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are MHS TRUCK SERVICE SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 24.041.534 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are MHS TRUCK SERVICE SRL?
65 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
MHS TRUCK SERVICE SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are MHS TRUCK SERVICE SRL?
Activitatea principală este CAEN 9531 — Repararea și întreținerea autovehiculelor.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .