EAST AGRO INPUT S.R.L.

Activă

4619 Intermedieri în comerţul cu produse diverse

EAST AGRO INPUT S.R.L. (CUI 33924911) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Bogata Com. Bogata, MUREŞ, înregistrată la 22 decembrie 2014, cu activitatea principală „intermedieri în comerţul cu produse diverse” (CAEN 4619).

A depus 11 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2015 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 136.481.550 lei, profit net de 3.933.673 lei, datorii de 61.274.726 lei, capitaluri proprii de 11.970.411 lei, 24 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 67 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

67

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

67 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Îndatorare
83.3%
Solvabilitate
16.27%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

136.481.550lei

Venituri totale

139.700.296lei

Rezultat net

3.933.673lei

Datorii

61.274.726lei

Capitaluri proprii

11.970.411lei

Capital de lucru

9.820.025lei

Salariați

24

Cifră de afaceri pe salariat

5.686.731lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2014001162269
Data înregistrării
22 decembrie 2014

Activitate și sediu

Activitate principală
4619 — Intermedieri în comerţul cu produse diverse
Sediu social
JUD. MUREŞ, COM. BOGATA, BOGATA, NR.486 D

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2015–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+56,9%
Profitul, față de anul trecut
+83,6%
Creștere anuală compusă
+104,4%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

67clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate16.27%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate1.16 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate2.88%

    Marjă netă modestă.

  • Îndatorare83.3%

    Peste 80% din active sunt finanțate din datorii.

  • Tendință56.91%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2015–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA6720152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

11 exerciții depuse, 2015–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate2.465.172lei
I2Active circulante71.094.751lei
I3Stocuri20.218.832lei
I4Creanțe50.126.527lei
I5Casa și conturi la bănci749.392lei
I6Cheltuieli în avans189.394lei

Pasiv

I7Datorii61.274.726lei
I8Venituri în avans184.180lei
I9Provizioane320.000lei
I10Capitaluri11.970.411lei
I11Capital subscris vărsat50.000lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă136.481.550lei
I14Venituri totale139.700.296lei
I15Cheltuieli totale135.052.584lei
I16Profit brut4.647.712lei
I18Profit net3.933.673lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați24

Indicatori · 2025

Marjă netă2,88%
Marjă brută3,41%
Rentabilitatea capitalurilor32,86%
Rentabilitatea activelor5,35%
Grad de îndatorare83,3%
Lichiditate curentă1,16
Cifră de afaceri pe salariat5,69 mil.lei
Fond de rulment9.820.025lei

Cifra de afaceri în timp

20152025
Creștere în ultimul an
56,91%
Creștere anuală compusă
104,36%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea G · Comerț cu ridicata și cu amănuntul

4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse

Cele mai nou înregistrate în județul Mureș

Întrebări despre EAST AGRO INPUT S.R.L.

Ce cifră de afaceri are EAST AGRO INPUT S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 136.481.550 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 3.933.673 lei.
EAST AGRO INPUT S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus EAST AGRO INPUT S.R.L.?
11 bilanțuri, din 2015 până în 2025.
Câți angajați are EAST AGRO INPUT S.R.L.?
24 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are EAST AGRO INPUT S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 61.274.726 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are EAST AGRO INPUT S.R.L.?
67 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
EAST AGRO INPUT S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are EAST AGRO INPUT S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 4619 — Intermedieri în comerţul cu produse diverse.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .