SALT MIN SRL

Activă

0729 Extracţia altor minereuri metalifere neferoase

SALT MIN SRL (CUI 33913963) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Valea Florilor Com. Ploscoş, CLUJ, înregistrată la 18 decembrie 2014, cu activitatea principală „extracţia altor minereuri metalifere neferoase” (CAEN 0729).

A depus 12 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2014 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 531.780 lei, profit net de 97.904 lei, datorii de 34.560.235 lei, capitaluri proprii de 596.854 lei, 4 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 47 din 100, clasa D — risc ridicat. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

47

Scor de risc · clasa D

Risc ridicat

47 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.
Lichiditate
0.07 x
Îndatorare
98.3%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

531.780lei

Venituri totale

2.892.582lei

Rezultat net

97.904lei

Datorii

34.560.235lei

Capitaluri proprii

596.854lei

Capital de lucru

-32.250.594lei

Salariați

4

Cifră de afaceri pe salariat

132.945lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2017000883126
Data înregistrării
18 decembrie 2014

Activitate și sediu

Activitate principală
0729 — Extracţia altor minereuri metalifere neferoase
Sediu social
JUD. CLUJ, SAT VALEA FLORILOR COM. PLOSCOŞ, STR MAGNOLIEI, NR.16

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2014–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+1.618,8%
Profitul, față de anul trecut
+173,8%
Creștere anuală compusă
—

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

47clasa D

Risc ridicat

Ce l-a dat

  • Solvabilitate1.7%

    Firma e finanțată aproape numai din datorii.

  • Lichiditate0.07 x

    Activele circulante acoperă mai puțin de jumătate din datorii.

  • Profitabilitate18.41%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare98.3%

    Peste 80% din active sunt finanțate din datorii.

  • Tendință1618.75%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor2 ani

    2 ani cu pierdere din 3.

Evoluția scorului

2014–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA47201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

12 exerciții depuse, 2014–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate32.847.321lei
I2Active circulante2.309.641lei
I3Stocuri2.521lei
I4Creanțe2.254.880lei
I5Casa și conturi la bănci52.240lei
I6Cheltuieli în avans127lei

Pasiv

I7Datorii34.560.235lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri596.854lei
I11Capital subscris vărsat50.000lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă531.780lei
I14Venituri totale2.892.582lei
I15Cheltuieli totale2.739.655lei
I16Profit brut152.927lei
I18Profit net97.904lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați4

Indicatori · 2025

Marjă netă18,41%
Marjă brută28,76%
Rentabilitatea capitalurilor16,4%
Rentabilitatea activelor0,28%
Grad de îndatorare98,3%
Lichiditate curentă0,07
Cifră de afaceri pe salariat132.945lei
Fond de rulment-32.250.594lei

Cifra de afaceri în timp

20142025
Creștere în ultimul an
1.618,75%
Creștere anuală compusă
—

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea B · Industria extractivă

0729 Extracția altor minereuri metalifere neferoase

Cele mai nou înregistrate în județul Cluj

Întrebări despre SALT MIN SRL

Ce cifră de afaceri are SALT MIN SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 531.780 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 97.904 lei.
SALT MIN SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus SALT MIN SRL?
12 bilanțuri, din 2014 până în 2025.
Câți angajați are SALT MIN SRL?
4 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are SALT MIN SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 34.560.235 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are SALT MIN SRL?
47 din 100, clasa D (risc ridicat), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
SALT MIN SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are SALT MIN SRL?
Activitatea principală este CAEN 0729 — Extracţia altor minereuri metalifere neferoase.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .