TCIAS OIL S.R.L.

Activă

7022 Activităţi de consultanţă pentru afaceri şi management

TCIAS OIL S.R.L. (CUI 33902794) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Bârlad, VASLUI, înregistrată la 16 decembrie 2014, cu activitatea principală „activităţi de consultanţă pentru afaceri şi management” (CAEN 7022).

A depus 11 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2015 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 1.293.934 lei, profit net de 13.227 lei, datorii de 178.221 lei, capitaluri proprii de 42.288 lei, 15 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 60 din 100, clasa C — risc moderat. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

60

Scor de risc · clasa C

Risc moderat

60 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Îndatorare
80.82%
Profitabilitate
1.02%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

1.293.934lei

Venituri totale

1.294.104lei

Rezultat net

13.227lei

Datorii

178.221lei

Capitaluri proprii

42.288lei

Capital de lucru

37.744lei

Salariați

15

Cifră de afaceri pe salariat

86.262lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J37/394/2014
Data înregistrării
16 decembrie 2014

Activitate și sediu

Activitate principală
7022 — Activităţi de consultanţă pentru afaceri şi management
Sediu social
JUD. VASLUI, MUN. BÂRLAD, FDT. NICOLAE IORGA, NR.8

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2015–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+7,6%
Profitul, față de anul trecut
-86,6%
Creștere anuală compusă
+13,2%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

60clasa C

Risc moderat

Ce l-a dat

  • Solvabilitate19.18%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate1.21 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate1.02%

    Marjă netă foarte subțire.

  • Îndatorare80.82%

    Peste 80% din active sunt finanțate din datorii.

  • Tendință7.56%

    Cifra de afaceri a crescut.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2015–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA6020152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

11 exerciții depuse, 2015–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate4.544lei
I2Active circulante215.965lei
I3Stocuri0lei
I4Creanțe172.615lei
I5Casa și conturi la bănci43.350lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii178.221lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri42.288lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă1.293.934lei
I14Venituri totale1.294.104lei
I15Cheltuieli totale1.278.417lei
I16Profit brut15.687lei
I18Profit net13.227lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați15

Indicatori · 2025

Marjă netă1,02%
Marjă brută1,21%
Rentabilitatea capitalurilor31,28%
Rentabilitatea activelor6%
Grad de îndatorare80,82%
Lichiditate curentă1,21
Cifră de afaceri pe salariat86.262lei
Fond de rulment37.744lei

Cifra de afaceri în timp

20152025
Creștere în ultimul an
7,56%
Creștere anuală compusă
13,16%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea M · Activități profesionale, științifice și tehnice

7022 Activități de consultanță pentru afaceri și management

Cele mai nou înregistrate în județul Vaslui

Întrebări despre TCIAS OIL S.R.L.

Ce cifră de afaceri are TCIAS OIL S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 1.293.934 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 13.227 lei.
TCIAS OIL S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus TCIAS OIL S.R.L.?
11 bilanțuri, din 2015 până în 2025.
Câți angajați are TCIAS OIL S.R.L.?
15 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are TCIAS OIL S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 178.221 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are TCIAS OIL S.R.L.?
60 din 100, clasa C (risc moderat), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
TCIAS OIL S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are TCIAS OIL S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 7022 — Activităţi de consultanţă pentru afaceri şi management.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .