FERM AGRO MIX S.R.L.

Activă

0150 Activităţi în ferme mixte (cultura vegetală combinată cu creşterea animalelor)

FERM AGRO MIX S.R.L. (CUI 33838764) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Havârna Com. Havârna, BOTOŞANI, înregistrată la 25 noiembrie 2014, cu activitatea principală „activităţi în ferme mixte (cultura vegetală combinată cu creşterea animalelor)” (CAEN 0150).

A depus 12 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2014 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 7.359.094 lei, profit net de 31.268 lei, datorii de 9.017.479 lei, capitaluri proprii de 7.539.056 lei, 5 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 75 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

75

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

75 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Profitabilitate
0.42%
Lichiditate
1.49 x

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

7.359.094lei

Venituri totale

6.539.771lei

Rezultat net

31.268lei

Datorii

9.017.479lei

Capitaluri proprii

7.539.056lei

Capital de lucru

4.444.413lei

Salariați

5

Cifră de afaceri pe salariat

1.471.819lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2018000325072
Data înregistrării
25 noiembrie 2014

Activitate și sediu

Activitate principală
0150 — Activităţi în ferme mixte (cultura vegetală combinată cu creşterea animalelor)
Sediu social
JUD. BOTOŞANI, SAT HAVÂRNA COM. HAVÂRNA, STR PRINCIPALĂ

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2014–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+74,2%
Profitul, față de anul trecut
-98,5%
Creștere anuală compusă
—

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

75clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate46.1%

    Echilibru bun între capitalul propriu și datorii.

  • Lichiditate1.49 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate0.42%

    Marjă netă foarte subțire.

  • Îndatorare55.14%

    Îndatorare moderată.

  • Tendință74.22%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2014–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA75201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

12 exerciții depuse, 2014–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate2.892.409lei
I2Active circulante13.461.892lei
I3Stocuri7.914.303lei
I4Creanțe5.415.190lei
I5Casa și conturi la bănci132.399lei
I6Cheltuieli în avans202.234lei

Pasiv

I7Datorii9.017.479lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri7.539.056lei
I11Capital subscris vărsat250lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă7.359.094lei
I14Venituri totale6.539.771lei
I15Cheltuieli totale6.503.379lei
I16Profit brut36.392lei
I18Profit net31.268lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați5

Indicatori · 2025

Marjă netă0,42%
Marjă brută0,49%
Rentabilitatea capitalurilor0,41%
Rentabilitatea activelor0,19%
Grad de îndatorare55,14%
Lichiditate curentă1,49
Cifră de afaceri pe salariat1,47 mil.lei
Fond de rulment4.444.413lei

Cifra de afaceri în timp

20142025
Creștere în ultimul an
74,22%
Creștere anuală compusă
—

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea A · Agricultură, silvicultură și pescuit

0150 Activități în ferme mixte (cultura vegetală combinată cu creșterea animalelor)

Cele mai nou înregistrate în județul Botoșani

Întrebări despre FERM AGRO MIX S.R.L.

Ce cifră de afaceri are FERM AGRO MIX S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 7.359.094 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 31.268 lei.
FERM AGRO MIX S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus FERM AGRO MIX S.R.L.?
12 bilanțuri, din 2014 până în 2025.
Câți angajați are FERM AGRO MIX S.R.L.?
5 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are FERM AGRO MIX S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 9.017.479 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are FERM AGRO MIX S.R.L.?
75 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
FERM AGRO MIX S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are FERM AGRO MIX S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 0150 — Activităţi în ferme mixte (cultura vegetală combinată cu creşterea animalelor).

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .