STEFANIC OIL SRL

Activă

7020 Activități de consultanță în afaceri și management

STEFANIC OIL SRL (CUI 33829537) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Traian Com. Zăneşti, NEAMŢ, înregistrată la 21 noiembrie 2014, cu activitatea principală „activități de consultanță în afaceri și management” (CAEN 7020).

A depus 12 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2014 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 2.415.101 lei, profit net de 172.898 lei, datorii de 444.251 lei, capitaluri proprii de 156.903 lei, 25 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 73 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

73

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

73 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Îndatorare
73.9%
Solvabilitate
26.1%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

2.415.101lei

Venituri totale

2.482.024lei

Rezultat net

172.898lei

Datorii

444.251lei

Capitaluri proprii

156.903lei

Capital de lucru

9.745lei

Salariați

25

Cifră de afaceri pe salariat

96.604lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2014000666278
Data înregistrării
21 noiembrie 2014

Activitate și sediu

Activitate principală
7020 — Activități de consultanță în afaceri și management
Sediu social
JUD. NEAMŢ, SAT TRAIAN COM. ZĂNEŞTI, STR. IASOMIEI, NR.23

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2014–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+2,8%
Profitul, față de anul trecut
+31,2%
Creștere anuală compusă
+50,2%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

73clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate26.1%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate1.02 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate7.16%

    Marjă netă sănătoasă.

  • Îndatorare73.9%

    Îndatorare ridicată.

  • Tendință2.82%

    Cifra de afaceri a crescut.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2014–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA73201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

12 exerciții depuse, 2014–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate147.158lei
I2Active circulante453.996lei
I3Stocuri475lei
I4Creanțe429.640lei
I5Casa și conturi la bănci23.881lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii444.251lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri156.903lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă2.415.101lei
I14Venituri totale2.482.024lei
I15Cheltuieli totale2.277.195lei
I16Profit brut204.829lei
I18Profit net172.898lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați25

Indicatori · 2025

Marjă netă7,16%
Marjă brută8,48%
Rentabilitatea capitalurilor110,19%
Rentabilitatea activelor28,76%
Grad de îndatorare73,9%
Lichiditate curentă1,02
Cifră de afaceri pe salariat96.604lei
Fond de rulment9.745lei

Cifra de afaceri în timp

20142025
Creștere în ultimul an
2,82%
Creștere anuală compusă
50,21%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea N · Servicii administrative și de suport

7020 Activități de consultanță în afaceri și management

Cele mai nou înregistrate în județul Neamț

Întrebări despre STEFANIC OIL SRL

Ce cifră de afaceri are STEFANIC OIL SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 2.415.101 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 172.898 lei.
STEFANIC OIL SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus STEFANIC OIL SRL?
12 bilanțuri, din 2014 până în 2025.
Câți angajați are STEFANIC OIL SRL?
25 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are STEFANIC OIL SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 444.251 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are STEFANIC OIL SRL?
73 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
STEFANIC OIL SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are STEFANIC OIL SRL?
Activitatea principală este CAEN 7020 — Activități de consultanță în afaceri și management.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .