PODOCARE PRO ACADEMY S.R.L.

Activă

9622 Activități de tratament și înfrumusețare

PODOCARE PRO ACADEMY S.R.L. (CUI 33824548) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Drobeta-Turnu Severin, MEHEDINŢI, înregistrată la 20 noiembrie 2014, cu activitatea principală „activități de tratament și înfrumusețare” (CAEN 9622).

A depus 12 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2014 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 353.750 lei, profit net de 13.232 lei, datorii de 116.391 lei, capitaluri proprii de 6.939 lei, 2 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 53 din 100, clasa C — risc moderat. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

53

Scor de risc · clasa C

Risc moderat

53 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.
Îndatorare
95%
Solvabilitate
5.66%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

353.750lei

Venituri totale

370.981lei

Rezultat net

13.232lei

Datorii

116.391lei

Capitaluri proprii

6.939lei

Capital de lucru

-47.294lei

Salariați

2

Cifră de afaceri pe salariat

176.875lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2014000320253
Data înregistrării
20 noiembrie 2014

Activitate și sediu

Activitate principală
9622 — Activități de tratament și înfrumusețare
Sediu social
JUD. MEHEDINŢI, MUN. DROBETA-TURNU SEVERIN, BLD. T. VLADIMIRESCU, NR.76, BIROUL NR.1, ET.PARTER

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2014–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+43,6%
Profitul, față de anul trecut
-55,9%
Creștere anuală compusă
+60,5%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

53clasa C

Risc moderat

Ce l-a dat

  • Solvabilitate5.66%

    Firma e finanțată aproape numai din datorii.

  • Lichiditate0.59 x

    Activele circulante nu acoperă toate datoriile.

  • Profitabilitate3.74%

    Marjă netă modestă.

  • Îndatorare95%

    Peste 80% din active sunt finanțate din datorii.

  • Tendință43.64%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2014–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA53201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

12 exerciții depuse, 2014–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate53.426lei
I2Active circulante69.097lei
I3Stocuri12.268lei
I4Creanțe34.946lei
I5Casa și conturi la bănci21.883lei
I6Cheltuieli în avans807lei

Pasiv

I7Datorii116.391lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri6.939lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă353.750lei
I14Venituri totale370.981lei
I15Cheltuieli totale350.142lei
I16Profit brut20.839lei
I18Profit net13.232lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați2

Indicatori · 2025

Marjă netă3,74%
Marjă brută5,89%
Rentabilitatea capitalurilor190,69%
Rentabilitatea activelor10,8%
Grad de îndatorare95%
Lichiditate curentă0,59
Cifră de afaceri pe salariat176.875lei
Fond de rulment-47.294lei

Cifra de afaceri în timp

20142025
Creștere în ultimul an
43,64%
Creștere anuală compusă
60,5%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea T · Activități ale gospodăriilor private

9622 Activități de tratament și înfrumusețare

Cele mai nou înregistrate în județul Mehedinți

Întrebări despre PODOCARE PRO ACADEMY S.R.L.

Ce cifră de afaceri are PODOCARE PRO ACADEMY S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 353.750 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 13.232 lei.
PODOCARE PRO ACADEMY S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus PODOCARE PRO ACADEMY S.R.L.?
12 bilanțuri, din 2014 până în 2025.
Câți angajați are PODOCARE PRO ACADEMY S.R.L.?
2 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are PODOCARE PRO ACADEMY S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 116.391 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are PODOCARE PRO ACADEMY S.R.L.?
53 din 100, clasa C (risc moderat), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
PODOCARE PRO ACADEMY S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are PODOCARE PRO ACADEMY S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 9622 — Activități de tratament și înfrumusețare.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .