LEXANCA FOOD S.R.L.

Activă

5611 Restaurante

LEXANCA FOOD S.R.L. (CUI 33819371) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Vaslui, VASLUI, înregistrată la 19 noiembrie 2014, cu activitatea principală „restaurante” (CAEN 5611).

A depus 11 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2015 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 17.216.166 lei, profit net de 46.018 lei, datorii de 4.883.320 lei, capitaluri proprii de 18.925 lei, 74 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 42 din 100, clasa D — risc ridicat. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

42

Scor de risc · clasa D

Risc ridicat

42 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.
Îndatorare
99.61%
Solvabilitate
0.39%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

17.216.166lei

Venituri totale

17.501.448lei

Rezultat net

46.018lei

Datorii

4.883.320lei

Capitaluri proprii

18.925lei

Capital de lucru

-1.731.238lei

Salariați

74

Cifră de afaceri pe salariat

232.651lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2014000372373
Data înregistrării
19 noiembrie 2014

Activitate și sediu

Activitate principală
5611 — Restaurante
Sediu social
JUD. VASLUI, MUN. VASLUI, STR. SPIRU HARET, NR.3, BL.99, SC.A, ET.2, AP.3

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2015–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+13%
Profitul, față de anul trecut
-96,3%
Creștere anuală compusă
+37,5%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

42clasa D

Risc ridicat

Ce l-a dat

  • Solvabilitate0.39%

    Firma e finanțată aproape numai din datorii.

  • Lichiditate0.65 x

    Activele circulante nu acoperă toate datoriile.

  • Profitabilitate0.27%

    Marjă netă foarte subțire.

  • Îndatorare99.61%

    Peste 80% din active sunt finanțate din datorii.

  • Tendință13.04%

    Cifra de afaceri a crescut.

  • Istoricul rezultatelor1 ani

    Un an cu pierdere în perioada analizată.

Evoluția scorului

2015–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA4220152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

11 exerciții depuse, 2015–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate1.750.163lei
I2Active circulante3.152.082lei
I3Stocuri524.273lei
I4Creanțe1.764.883lei
I5Casa și conturi la bănci862.926lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii4.883.320lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri18.925lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă17.216.166lei
I14Venituri totale17.501.448lei
I15Cheltuieli totale17.385.344lei
I16Profit brut116.104lei
I18Profit net46.018lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați74

Indicatori · 2025

Marjă netă0,27%
Marjă brută0,67%
Rentabilitatea capitalurilor243,16%
Rentabilitatea activelor0,94%
Grad de îndatorare99,61%
Lichiditate curentă0,65
Cifră de afaceri pe salariat232.651lei
Fond de rulment-1.731.238lei

Cifra de afaceri în timp

20152025
Creștere în ultimul an
13,04%
Creștere anuală compusă
37,46%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea I · Hoteluri și restaurante

5611 Restaurante

Cele mai nou înregistrate în județul Vaslui

Întrebări despre LEXANCA FOOD S.R.L.

Ce cifră de afaceri are LEXANCA FOOD S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 17.216.166 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 46.018 lei.
LEXANCA FOOD S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus LEXANCA FOOD S.R.L.?
11 bilanțuri, din 2015 până în 2025.
Câți angajați are LEXANCA FOOD S.R.L.?
74 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are LEXANCA FOOD S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 4.883.320 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are LEXANCA FOOD S.R.L.?
42 din 100, clasa D (risc ridicat), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
LEXANCA FOOD S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are LEXANCA FOOD S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 5611 — Restaurante.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .