NTX CONCEPT S.R.L.

Activă

4120 Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale

NTX CONCEPT S.R.L. (CUI 33703449) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Măldăreşti Com. Măldăreşti, VÂLCEA, înregistrată la 17 octombrie 2014, cu activitatea principală „lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale” (CAEN 4120).

A depus 12 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2014 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 15.362.512 lei, profit net de 586.158 lei, datorii de 12.149.438 lei, capitaluri proprii de 2.936.228 lei, 50 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 59 din 100, clasa C — risc moderat. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

59

Scor de risc · clasa C

Risc moderat

59 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.
Îndatorare
80.54%
Lichiditate
0.51 x

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

15.362.512lei

Venituri totale

17.368.980lei

Rezultat net

586.158lei

Datorii

12.149.438lei

Capitaluri proprii

2.936.228lei

Capital de lucru

-5.998.910lei

Salariați

50

Cifră de afaceri pe salariat

307.250lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J38/564/2014
Nr. registrul comerțului, forma nouă
J2014000564387
Data înregistrării
17 octombrie 2014

Activitate și sediu

Activitate principală
4120 — Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale
Sediu social
JUD. VÂLCEA, SAT MĂLDĂREŞTI COM. MĂLDĂREŞTI, STR. CRÂNGUL ORLII, NR.14

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2014–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+10%
Profitul, față de anul trecut
+0,2%
Creștere anuală compusă
+58,6%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

59clasa C

Risc moderat

Ce l-a dat

  • Solvabilitate19.46%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate0.51 x

    Activele circulante nu acoperă toate datoriile.

  • Profitabilitate3.82%

    Marjă netă modestă.

  • Îndatorare80.54%

    Peste 80% din active sunt finanțate din datorii.

  • Tendință10%

    Cifra de afaceri a crescut.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2014–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA59201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

12 exerciții depuse, 2014–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate8.935.138lei
I2Active circulante6.150.528lei
I3Stocuri3.417.935lei
I4Creanțe2.194.649lei
I5Casa și conturi la bănci437.944lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii12.149.438lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri2.936.228lei
I11Capital subscris vărsat210lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă15.362.512lei
I14Venituri totale17.368.980lei
I15Cheltuieli totale16.684.872lei
I16Profit brut684.108lei
I18Profit net586.158lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați50

Indicatori · 2025

Marjă netă3,82%
Marjă brută4,45%
Rentabilitatea capitalurilor19,96%
Rentabilitatea activelor3,89%
Grad de îndatorare80,54%
Lichiditate curentă0,51
Cifră de afaceri pe salariat307.250lei
Fond de rulment-5.998.910lei

Cifra de afaceri în timp

20142025
Creștere în ultimul an
10%
Creștere anuală compusă
58,62%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea F · Construcții

4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

Cele mai nou înregistrate în județul Vâlcea

Întrebări despre NTX CONCEPT S.R.L.

Ce cifră de afaceri are NTX CONCEPT S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 15.362.512 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 586.158 lei.
NTX CONCEPT S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus NTX CONCEPT S.R.L.?
12 bilanțuri, din 2014 până în 2025.
Câți angajați are NTX CONCEPT S.R.L.?
50 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are NTX CONCEPT S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 12.149.438 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are NTX CONCEPT S.R.L.?
59 din 100, clasa C (risc moderat), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
NTX CONCEPT S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are NTX CONCEPT S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 4120 — Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .