GIOVANNY RECYCLING S.R.L.

Activă

3821 Tratarea şi eliminarea deşeurilor nepericuloase

GIOVANNY RECYCLING S.R.L. (CUI 33695346) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Constanţa, CONSTANŢA, înregistrată la 15 octombrie 2014, cu activitatea principală „tratarea şi eliminarea deşeurilor nepericuloase” (CAEN 3821).

A depus 12 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2014 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 5.556.443 lei, pierdere netă de 54.666 lei, datorii de 904.357 lei, capitaluri proprii de 119.812 lei, 13 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 44 din 100, clasa D — risc ridicat. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

44

Scor de risc · clasa D

Risc ridicat

44 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Anul analizat s-a încheiat cu pierdere.
Profitabilitate
-0.98%
Îndatorare
88.3%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

5.556.443lei

Venituri totale

5.557.567lei

Rezultat net

-54.666lei

Datorii

904.357lei

Capitaluri proprii

119.812lei

Capital de lucru

18.944lei

Salariați

13

Cifră de afaceri pe salariat

427.419lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2014002006133
Data înregistrării
15 octombrie 2014

Activitate și sediu

Activitate principală
3821 — Tratarea şi eliminarea deşeurilor nepericuloase
Sediu social
JUD. CONSTANŢA, MUN. CONSTANŢA, STR. ŞTEFĂNIŢĂ VODĂ, NR.27, BL.TP1, SC.B, ET.2, AP.16

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2014–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
-5,6%
Profitul, față de anul trecut
-131,4%
Creștere anuală compusă
—

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

44clasa D

Risc ridicat

Ce l-a dat

  • Solvabilitate11.7%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate1.02 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate-0.98%

    Anul s-a încheiat cu pierdere.

  • Îndatorare88.3%

    Peste 80% din active sunt finanțate din datorii.

  • Tendință-5.58%

    Cifra de afaceri a scăzut ușor.

  • Istoricul rezultatelor1 ani

    Un an cu pierdere în perioada analizată.

Evoluția scorului

2014–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA44201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

12 exerciții depuse, 2014–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate100.868lei
I2Active circulante923.301lei
I3Stocuri681.919lei
I4Creanțe221.253lei
I5Casa și conturi la bănci20.129lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii904.357lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri119.812lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă5.556.443lei
I14Venituri totale5.557.567lei
I15Cheltuieli totale5.612.233lei
I16Profit brut0lei
I18Profit net0lei
I19Pierdere netă54.666lei
I20Număr mediu de salariați13

Indicatori · 2025

Marjă netă-0,98%
Marjă brută-0,98%
Rentabilitatea capitalurilor-45,63%
Rentabilitatea activelor-5,34%
Grad de îndatorare88,3%
Lichiditate curentă1,02
Cifră de afaceri pe salariat427.419lei
Fond de rulment18.944lei

Cifra de afaceri în timp

20142025
Creștere în ultimul an
-5,58%
Creștere anuală compusă
—

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea E · Apă, salubritate, gestionarea deșeurilor

3821 Recuperarea materialelor reciclabile

Cele mai nou înregistrate în județul Constanța

Întrebări despre GIOVANNY RECYCLING S.R.L.

Ce cifră de afaceri are GIOVANNY RECYCLING S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 5.556.443 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost -54.666 lei.
GIOVANNY RECYCLING S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus GIOVANNY RECYCLING S.R.L.?
12 bilanțuri, din 2014 până în 2025.
Câți angajați are GIOVANNY RECYCLING S.R.L.?
13 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are GIOVANNY RECYCLING S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 904.357 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are GIOVANNY RECYCLING S.R.L.?
44 din 100, clasa D (risc ridicat), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
GIOVANNY RECYCLING S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are GIOVANNY RECYCLING S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 3821 — Tratarea şi eliminarea deşeurilor nepericuloase.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .