RMX EVOLUTION S.R.L.

Activă

6831 Agenţii imobiliare

RMX EVOLUTION S.R.L. (CUI 33686607) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Braşov, BRAŞOV, înregistrată la 13 octombrie 2014, cu activitatea principală „agenţii imobiliare” (CAEN 6831).

A depus 11 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2015 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 7.757.789 lei, profit net de 239.892 lei, datorii de 761.808 lei, capitaluri proprii de 241.258 lei, 5 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 69 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

69

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

69 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Îndatorare
75.95%
Solvabilitate
24.05%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

7.757.789lei

Venituri totale

7.759.564lei

Rezultat net

239.892lei

Datorii

761.808lei

Capitaluri proprii

241.258lei

Capital de lucru

121.172lei

Salariați

5

Cifră de afaceri pe salariat

1.551.558lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J8/1416/2014
Nr. registrul comerțului, forma nouă
J2014001416081
Data înregistrării
13 octombrie 2014

Activitate și sediu

Activitate principală
6831 — Agenţii imobiliare
Sediu social
JUD. BRAŞOV, MUN. BRAŞOV, CAL. BUCUREŞTI, NR.10B

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2015–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+18,2%
Profitul, față de anul trecut
-66,9%
Creștere anuală compusă
+70,1%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

69clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate24.05%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate1.16 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate3.09%

    Marjă netă modestă.

  • Îndatorare75.95%

    Îndatorare ridicată.

  • Tendință18.24%

    Cifra de afaceri a crescut.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2015–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA6920152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

11 exerciții depuse, 2015–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate120.086lei
I2Active circulante882.980lei
I3Stocuri0lei
I4Creanțe586.153lei
I5Casa și conturi la bănci296.827lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii761.808lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri241.258lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă7.757.789lei
I14Venituri totale7.759.564lei
I15Cheltuieli totale7.472.629lei
I16Profit brut286.935lei
I18Profit net239.892lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați5

Indicatori · 2025

Marjă netă3,09%
Marjă brută3,7%
Rentabilitatea capitalurilor99,43%
Rentabilitatea activelor23,92%
Grad de îndatorare75,95%
Lichiditate curentă1,16
Cifră de afaceri pe salariat1,55 mil.lei
Fond de rulment121.172lei

Cifra de afaceri în timp

20152025
Creștere în ultimul an
18,24%
Creștere anuală compusă
70,14%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea L · Tranzacții imobiliare

6831 Servicii de intermediere a tranzacțiilor imobiliare

Cele mai nou înregistrate în județul Brașov

Întrebări despre RMX EVOLUTION S.R.L.

Ce cifră de afaceri are RMX EVOLUTION S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 7.757.789 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 239.892 lei.
RMX EVOLUTION S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus RMX EVOLUTION S.R.L.?
11 bilanțuri, din 2015 până în 2025.
Câți angajați are RMX EVOLUTION S.R.L.?
5 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are RMX EVOLUTION S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 761.808 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are RMX EVOLUTION S.R.L.?
69 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
RMX EVOLUTION S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are RMX EVOLUTION S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 6831 — Agenţii imobiliare.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .