TAHL SRL

Activă

4941 Transporturi rutiere de mărfuri

TAHL SRL (CUI 33634683) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Teliucu Superior Com. Teliucu Inferior, HUNEDOARA, înregistrată la 29 septembrie 2014, cu activitatea principală „transporturi rutiere de mărfuri” (CAEN 4941).

A depus 10 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2016 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 58.774.423 lei, profit net de 222.533 lei, datorii de 8.252.571 lei, capitaluri proprii de 666.039 lei, 75 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 44 din 100, clasa D — risc ridicat. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

44

Scor de risc · clasa D

Risc ridicat

44 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Tendință
-25.66%
Îndatorare
84.03%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

58.774.423lei

Venituri totale

61.637.801lei

Rezultat net

222.533lei

Datorii

8.252.571lei

Capitaluri proprii

666.039lei

Capital de lucru

796.784lei

Salariați

75

Cifră de afaceri pe salariat

783.659lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J20/1132/2016
Data înregistrării
29 septembrie 2014

Activitate și sediu

Activitate principală
4941 — Transporturi rutiere de mărfuri
Sediu social
JUD. HUNEDOARA, SAT TELIUCU SUPERIOR COM. TELIUCU INFERIOR, TELIUCU SUPERIOR, NR.83

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2016–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
-25,7%
Profitul, față de anul trecut
+458%
Creștere anuală compusă
—

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

44clasa D

Risc ridicat

Ce l-a dat

  • Solvabilitate6.78%

    Firma e finanțată aproape numai din datorii.

  • Lichiditate1.1 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate0.38%

    Marjă netă foarte subțire.

  • Îndatorare84.03%

    Peste 80% din active sunt finanțate din datorii.

  • Tendință-25.66%

    Cifra de afaceri a scăzut cu peste 20% față de anul anterior.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2016–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA442016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

10 exerciții depuse, 2016–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate771.818lei
I2Active circulante9.049.355lei
I3Stocuri0lei
I4Creanțe7.669.283lei
I5Casa și conturi la bănci1.380.072lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii8.252.571lei
I8Venituri în avans902.563lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri666.039lei
I11Capital subscris vărsat1.100lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă58.774.423lei
I14Venituri totale61.637.801lei
I15Cheltuieli totale61.372.611lei
I16Profit brut265.190lei
I18Profit net222.533lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați75

Indicatori · 2025

Marjă netă0,38%
Marjă brută0,45%
Rentabilitatea capitalurilor33,41%
Rentabilitatea activelor2,27%
Grad de îndatorare84,03%
Lichiditate curentă1,10
Cifră de afaceri pe salariat783.659lei
Fond de rulment796.784lei

Cifra de afaceri în timp

20162025
Creștere în ultimul an
-25,66%
Creștere anuală compusă
—

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea H · Transport și depozitare

4941 Transporturi rutiere de mărfuri

Cele mai nou înregistrate în județul Hunedoara

Întrebări despre TAHL SRL

Ce cifră de afaceri are TAHL SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 58.774.423 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 222.533 lei.
TAHL SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus TAHL SRL?
10 bilanțuri, din 2016 până în 2025.
Câți angajați are TAHL SRL?
75 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are TAHL SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 8.252.571 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are TAHL SRL?
44 din 100, clasa D (risc ridicat), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
TAHL SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are TAHL SRL?
Activitatea principală este CAEN 4941 — Transporturi rutiere de mărfuri.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .