IANY & IOTA S.R.L.

Activă

5630 Baruri şi alte activităţi de servire a băuturilor

IANY & IOTA S.R.L. (CUI 33610625) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Costi Com. Vânători, GALAŢI, înregistrată la 23 septembrie 2014, cu activitatea principală „baruri şi alte activităţi de servire a băuturilor” (CAEN 5630).

A depus 12 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2014 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 2.779.171 lei, profit net de 234.833 lei, datorii de 753.114 lei, capitaluri proprii de 235.501 lei, 10 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 75 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

75

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

75 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Îndatorare
75.47%
Solvabilitate
23.6%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

2.779.171lei

Venituri totale

2.790.548lei

Rezultat net

234.833lei

Datorii

753.114lei

Capitaluri proprii

235.501lei

Capital de lucru

56.760lei

Salariați

10

Cifră de afaceri pe salariat

277.917lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2014001040174
Data înregistrării
23 septembrie 2014

Activitate și sediu

Activitate principală
5630 — Baruri şi alte activităţi de servire a băuturilor
Sediu social
JUD. GALAŢI, SAT COSTI COM. VÂNĂTORI, ALEEA SOARELUI 4, NR.3

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2014–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+56,1%
Profitul, față de anul trecut
+273,6%
Creștere anuală compusă
+58,8%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

75clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate23.6%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate1.08 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate8.45%

    Marjă netă sănătoasă.

  • Îndatorare75.47%

    Îndatorare ridicată.

  • Tendință56.07%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2014–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA75201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

12 exerciții depuse, 2014–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate188.024lei
I2Active circulante809.874lei
I3Stocuri549.091lei
I4Creanțe117.589lei
I5Casa și conturi la bănci143.194lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii753.114lei
I8Venituri în avans9.283lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri235.501lei
I11Capital subscris vărsat1.000lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă2.779.171lei
I14Venituri totale2.790.548lei
I15Cheltuieli totale2.510.539lei
I16Profit brut280.009lei
I18Profit net234.833lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați10

Indicatori · 2025

Marjă netă8,45%
Marjă brută10,08%
Rentabilitatea capitalurilor99,72%
Rentabilitatea activelor23,53%
Grad de îndatorare75,47%
Lichiditate curentă1,08
Cifră de afaceri pe salariat277.917lei
Fond de rulment56.760lei

Cifra de afaceri în timp

20142025
Creștere în ultimul an
56,07%
Creștere anuală compusă
58,82%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea I · Hoteluri și restaurante

5630 Baruri și alte activități de servire a băuturilor

Cele mai nou înregistrate în județul Galați

Întrebări despre IANY & IOTA S.R.L.

Ce cifră de afaceri are IANY & IOTA S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 2.779.171 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 234.833 lei.
IANY & IOTA S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus IANY & IOTA S.R.L.?
12 bilanțuri, din 2014 până în 2025.
Câți angajați are IANY & IOTA S.R.L.?
10 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are IANY & IOTA S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 753.114 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are IANY & IOTA S.R.L.?
75 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
IANY & IOTA S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are IANY & IOTA S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 5630 — Baruri şi alte activităţi de servire a băuturilor.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .