DANYS PRO COLLECTION SRL

Activă

2562 Operaţiuni de mecanică generală

DANYS PRO COLLECTION SRL (CUI 33594937) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Focşani, VRANCEA, înregistrată la 18 septembrie 2014, cu activitatea principală „operaţiuni de mecanică generală” (CAEN 2562).

A depus 12 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2014 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 2.419.331 lei, profit net de 203.818 lei, datorii de 637.375 lei, capitaluri proprii de 2.061.978 lei, 11 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 91 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

91

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

91 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Tendință
-5.27%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

2.419.331lei

Venituri totale

2.498.322lei

Rezultat net

203.818lei

Datorii

637.375lei

Capitaluri proprii

2.061.978lei

Capital de lucru

1.559.480lei

Salariați

11

Cifră de afaceri pe salariat

219.939lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J39/481/2014
Nr. registrul comerțului, forma nouă
J2014000481396
Data înregistrării
18 septembrie 2014

Activitate și sediu

Activitate principală
2562 — Operaţiuni de mecanică generală
Sediu social
JUD. VRANCEA, MUN. FOCŞANI, STR. VRANCEI, NR.16 B

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2014–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
-5,3%
Profitul, față de anul trecut
-52,5%
Creștere anuală compusă
+24,6%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

91clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate76.48%

    Peste jumătate din active sunt finanțate din capital propriu.

  • Lichiditate3.45 x

    Activele circulante acoperă confortabil datoriile.

  • Profitabilitate8.42%

    Marjă netă sănătoasă.

  • Îndatorare23.64%

    Îndatorare scăzută.

  • Tendință-5.27%

    Cifra de afaceri a scăzut ușor.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2014–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA91201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

12 exerciții depuse, 2014–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate499.143lei
I2Active circulante2.196.855lei
I3Stocuri1.246.914lei
I4Creanțe3.394lei
I5Casa și conturi la bănci946.547lei
I6Cheltuieli în avans3.355lei

Pasiv

I7Datorii637.375lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri2.061.978lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă2.419.331lei
I14Venituri totale2.498.322lei
I15Cheltuieli totale2.251.186lei
I16Profit brut247.136lei
I18Profit net203.818lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați11

Indicatori · 2025

Marjă netă8,42%
Marjă brută10,22%
Rentabilitatea capitalurilor9,88%
Rentabilitatea activelor7,56%
Grad de îndatorare23,64%
Lichiditate curentă3,45
Cifră de afaceri pe salariat219.939lei
Fond de rulment1.559.480lei

Cifra de afaceri în timp

20142025
Creștere în ultimul an
-5,27%
Creștere anuală compusă
24,6%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea C · Industria prelucrătoare

2562 Fabricarea articolelor de feronerie

Cele mai nou înregistrate în județul Vrancea

Întrebări despre DANYS PRO COLLECTION SRL

Ce cifră de afaceri are DANYS PRO COLLECTION SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 2.419.331 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 203.818 lei.
DANYS PRO COLLECTION SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus DANYS PRO COLLECTION SRL?
12 bilanțuri, din 2014 până în 2025.
Câți angajați are DANYS PRO COLLECTION SRL?
11 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are DANYS PRO COLLECTION SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 637.375 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are DANYS PRO COLLECTION SRL?
91 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
DANYS PRO COLLECTION SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are DANYS PRO COLLECTION SRL?
Activitatea principală este CAEN 2562 — Operaţiuni de mecanică generală.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .