NEVVA SOFTWARE SRL

Activă

6311 Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web şi activităţi conexe

NEVVA SOFTWARE SRL (CUI 33568512) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sector 5 Mun. Bucureşti, MUNICIPIUL BUCUREŞTI, înregistrată la 10 septembrie 2014, cu activitatea principală „prelucrarea datelor, administrarea paginilor web şi activităţi conexe” (CAEN 6311).

A depus 12 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2014 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 4.332.524 lei, profit net de 1.734.494 lei, datorii de 4.299.997 lei, capitaluri proprii de 1.734.782 lei, 6 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 72 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

72

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

72 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Tendință
-3.4%
Îndatorare
72.04%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

4.332.524lei

Venituri totale

4.559.789lei

Rezultat net

1.734.494lei

Datorii

4.299.997lei

Capitaluri proprii

1.734.782lei

Capital de lucru

850.658lei

Salariați

6

Cifră de afaceri pe salariat

722.087lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J40/10490/2014
Data înregistrării
10 septembrie 2014

Activitate și sediu

Activitate principală
6311 — Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web şi activităţi conexe
Sediu social
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 5, STR. N. D. COCEA, NR.9, CAMERA 1

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2014–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
-3,4%
Profitul, față de anul trecut
+94,2%
Creștere anuală compusă
+48,3%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

72clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate29.06%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate1.2 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate40.03%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare72.04%

    Îndatorare ridicată.

  • Tendință-3.4%

    Cifra de afaceri a scăzut ușor.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2014–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA72201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

12 exerciții depuse, 2014–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate818.108lei
I2Active circulante5.150.655lei
I3Stocuri0lei
I4Creanțe4.305.374lei
I5Casa și conturi la bănci845.281lei
I6Cheltuieli în avans66.016lei

Pasiv

I7Datorii4.299.997lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri1.734.782lei
I11Capital subscris vărsat240lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă4.332.524lei
I14Venituri totale4.559.789lei
I15Cheltuieli totale2.461.134lei
I16Profit brut2.098.655lei
I18Profit net1.734.494lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați6

Indicatori · 2025

Marjă netă40,03%
Marjă brută48,44%
Rentabilitatea capitalurilor99,98%
Rentabilitatea activelor29,06%
Grad de îndatorare72,04%
Lichiditate curentă1,20
Cifră de afaceri pe salariat722.087lei
Fond de rulment850.658lei

Cifra de afaceri în timp

20142025
Creștere în ultimul an
-3,4%
Creștere anuală compusă
48,34%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea J · Informații și comunicații

6311 Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe

Cele mai nou înregistrate în județul București

Întrebări despre NEVVA SOFTWARE SRL

Ce cifră de afaceri are NEVVA SOFTWARE SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 4.332.524 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 1.734.494 lei.
NEVVA SOFTWARE SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus NEVVA SOFTWARE SRL?
12 bilanțuri, din 2014 până în 2025.
Câți angajați are NEVVA SOFTWARE SRL?
6 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are NEVVA SOFTWARE SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 4.299.997 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are NEVVA SOFTWARE SRL?
72 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
NEVVA SOFTWARE SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are NEVVA SOFTWARE SRL?
Activitatea principală este CAEN 6311 — Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web şi activităţi conexe.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .