EURO AGRO 2014 S.R.L.

Activă

0811 Extracţia pietrei ornamentale şi a pietrei pentru construcţii, extracţia pietrei calcaroase, ghipsului, cretei şi a ardeziei

EURO AGRO 2014 S.R.L. (CUI 33522698) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Ilba Com. Cicârlău, MARAMUREŞ, înregistrată la 27 august 2014, cu activitatea principală „extracţia pietrei ornamentale şi a pietrei pentru construcţii, extracţia pietrei calcaroase, ghipsului, cretei şi a ardeziei” (CAEN 0811).

A depus 12 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2014 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 2.773.653 lei, profit net de 435.481 lei, datorii de 3.840.913 lei, capitaluri proprii de 2.073.385 lei, 4 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 87 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

87

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

87 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Îndatorare
63.3%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

2.773.653lei

Venituri totale

2.786.433lei

Rezultat net

435.481lei

Datorii

3.840.913lei

Capitaluri proprii

2.073.385lei

Capital de lucru

2.056.794lei

Salariați

4

Cifră de afaceri pe salariat

693.413lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2020000970240
Data înregistrării
27 august 2014

Activitate și sediu

Activitate principală
0811 — Extracţia pietrei ornamentale şi a pietrei pentru construcţii, extracţia pietrei calcaroase, ghipsului, cretei şi a ardeziei
Sediu social
JUD. MARAMUREŞ, SAT ILBA COM. CICÂRLĂU, ILBA, NR.136, ET.3, AP.88

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2014–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+18%
Profitul, față de anul trecut
+63,3%
Creștere anuală compusă
—

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

87clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate34.17%

    Echilibru bun între capitalul propriu și datorii.

  • Lichiditate1.54 x

    Activele circulante acoperă confortabil datoriile.

  • Profitabilitate15.7%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare63.3%

    Îndatorare ridicată.

  • Tendință18%

    Cifra de afaceri a crescut.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2014–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA87201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

12 exerciții depuse, 2014–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate170.112lei
I2Active circulante5.897.707lei
I3Stocuri3.330.983lei
I4Creanțe1.406.220lei
I5Casa și conturi la bănci1.160.504lei
I6Cheltuieli în avans3.992lei

Pasiv

I7Datorii3.840.913lei
I8Venituri în avans157.513lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri2.073.385lei
I11Capital subscris vărsat250lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă2.773.653lei
I14Venituri totale2.786.433lei
I15Cheltuieli totale2.277.694lei
I16Profit brut508.739lei
I18Profit net435.481lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați4

Indicatori · 2025

Marjă netă15,7%
Marjă brută18,34%
Rentabilitatea capitalurilor21%
Rentabilitatea activelor7,18%
Grad de îndatorare63,3%
Lichiditate curentă1,54
Cifră de afaceri pe salariat693.413lei
Fond de rulment2.056.794lei

Cifra de afaceri în timp

20142025
Creștere în ultimul an
18%
Creștere anuală compusă
—

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea B · Industria extractivă

0811 Extracția pietrei ornamentale și a pietrei pentru construcții, extracția pietrei calcaroase, ghipsului, cretei și a ardeziei

Cele mai nou înregistrate în județul Maramureș

Întrebări despre EURO AGRO 2014 S.R.L.

Ce cifră de afaceri are EURO AGRO 2014 S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 2.773.653 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 435.481 lei.
EURO AGRO 2014 S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus EURO AGRO 2014 S.R.L.?
12 bilanțuri, din 2014 până în 2025.
Câți angajați are EURO AGRO 2014 S.R.L.?
4 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are EURO AGRO 2014 S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 3.840.913 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are EURO AGRO 2014 S.R.L.?
87 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
EURO AGRO 2014 S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are EURO AGRO 2014 S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 0811 — Extracţia pietrei ornamentale şi a pietrei pentru construcţii, extracţia pietrei calcaroase, ghipsului, cretei şi a ardeziei.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .