BALEARIA FOOD SRL

Activă

5621 Activităţi de alimentaţie (catering) pentru evenimente

BALEARIA FOOD SRL (CUI 33458471) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Oradea, BIHOR, înregistrată la 6 august 2014, cu activitatea principală „activităţi de alimentaţie (catering) pentru evenimente” (CAEN 5621).

A depus 12 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2014 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 14.204.012 lei, profit net de 1.434.792 lei, datorii de 6.657.916 lei, capitaluri proprii de 1.442.264 lei, 56 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 39 din 100, clasa D — risc ridicat. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

39

Scor de risc · clasa D

Risc ridicat

39 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Datoriile depășesc totalul activelor.
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.

Din cei șase factori ieșeau 56 de puncte, dar scorul e plafonat la 39: o firmă în situația asta nu poate fi socotită mai bună de atât, oricât de bine ar arăta restul cifrelor.

Îndatorare
125.6%
Lichiditate
0.46 x

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

14.204.012lei

Venituri totale

14.218.184lei

Rezultat net

1.434.792lei

Datorii

6.657.916lei

Capitaluri proprii

1.442.264lei

Capital de lucru

-3.585.029lei

Salariați

56

Cifră de afaceri pe salariat

253.643lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2014001215055
Data înregistrării
6 august 2014

Activitate și sediu

Activitate principală
5621 — Activităţi de alimentaţie (catering) pentru evenimente
Sediu social
JUD. BIHOR, MUN. ORADEA, STR. CIHEIULUI, NR.67

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2014–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+0,9%
Profitul, față de anul trecut
+5,9%
Creștere anuală compusă
+48,8%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

39clasa D

Risc ridicat

Ce l-a dat

  • Solvabilitate27.21%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate0.46 x

    Activele circulante acoperă mai puțin de jumătate din datorii.

  • Profitabilitate10.1%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare125.6%

    Datoriile depășesc valoarea activelor.

  • Tendință0.86%

    Cifra de afaceri a crescut.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2014–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA39201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

12 exerciții depuse, 2014–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate2.227.990lei
I2Active circulante3.072.887lei
I3Stocuri44.925lei
I4Creanțe2.252.362lei
I5Casa și conturi la bănci775.600lei
I6Cheltuieli în avans2.799.303lei

Pasiv

I7Datorii6.657.916lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri1.442.264lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă14.204.012lei
I14Venituri totale14.218.184lei
I15Cheltuieli totale12.529.992lei
I16Profit brut1.688.192lei
I18Profit net1.434.792lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați56

Indicatori · 2025

Marjă netă10,1%
Marjă brută11,89%
Rentabilitatea capitalurilor99,48%
Rentabilitatea activelor27,07%
Grad de îndatorare125,6%
Lichiditate curentă0,46
Cifră de afaceri pe salariat253.643lei
Fond de rulment-3.585.029lei

Cifra de afaceri în timp

20142025
Creștere în ultimul an
0,86%
Creștere anuală compusă
48,79%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea I · Hoteluri și restaurante

5621 Activități de alimentație (catering) pentru evenimente

Cele mai nou înregistrate în județul Bihor

Întrebări despre BALEARIA FOOD SRL

Ce cifră de afaceri are BALEARIA FOOD SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 14.204.012 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 1.434.792 lei.
BALEARIA FOOD SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus BALEARIA FOOD SRL?
12 bilanțuri, din 2014 până în 2025.
Câți angajați are BALEARIA FOOD SRL?
56 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are BALEARIA FOOD SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 6.657.916 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are BALEARIA FOOD SRL?
39 din 100, clasa D (risc ridicat), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
BALEARIA FOOD SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are BALEARIA FOOD SRL?
Activitatea principală este CAEN 5621 — Activităţi de alimentaţie (catering) pentru evenimente.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .