SIMIZ FASHION SRL

Activă

1421 Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte

SIMIZ FASHION SRL (CUI 33424193) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Focşani, VRANCEA, înregistrată la 28 iulie 2014, cu activitatea principală „fabricarea articolelor de îmbrăcăminte” (CAEN 1421).

A depus 12 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2014 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 210.850.218 lei, profit net de 5.226.151 lei, datorii de 54.361.441 lei, capitaluri proprii de 28.864.913 lei, 741 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 68 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

68

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

68 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.
Lichiditate
0.9 x
Îndatorare
65.32%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

210.850.218lei

Venituri totale

221.900.328lei

Rezultat net

5.226.151lei

Datorii

54.361.441lei

Capitaluri proprii

28.864.913lei

Capital de lucru

-5.670.338lei

Salariați

741

Cifră de afaceri pe salariat

284.548lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2014000384398
Data înregistrării
28 iulie 2014

Activitate și sediu

Activitate principală
1421 — Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte
Sediu social
JUD. VRANCEA, MUN. FOCŞANI, ARTERA DJ 204 D

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2014–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+14,9%
Profitul, față de anul trecut
-44,4%
Creștere anuală compusă
+47,8%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

68clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate34.68%

    Echilibru bun între capitalul propriu și datorii.

  • Lichiditate0.9 x

    Activele circulante nu acoperă toate datoriile.

  • Profitabilitate2.48%

    Marjă netă modestă.

  • Îndatorare65.32%

    Îndatorare ridicată.

  • Tendință14.91%

    Cifra de afaceri a crescut.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2014–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA68201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

12 exerciții depuse, 2014–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate34.535.251lei
I2Active circulante48.691.103lei
I3Stocuri34.575.660lei
I4Creanțe10.739.181lei
I5Casa și conturi la bănci2.141.495lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii54.361.441lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri28.864.913lei
I11Capital subscris vărsat27.050lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă210.850.218lei
I14Venituri totale221.900.328lei
I15Cheltuieli totale215.783.368lei
I16Profit brut6.116.960lei
I18Profit net5.226.151lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați741

Indicatori · 2025

Marjă netă2,48%
Marjă brută2,9%
Rentabilitatea capitalurilor18,11%
Rentabilitatea activelor6,28%
Grad de îndatorare65,32%
Lichiditate curentă0,90
Cifră de afaceri pe salariat284.548lei
Fond de rulment-5.670.338lei

Cifra de afaceri în timp

20142025
Creștere în ultimul an
14,91%
Creștere anuală compusă
47,84%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea C · Industria prelucrătoare

1421 Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte

Cele mai nou înregistrate în județul Vrancea

Întrebări despre SIMIZ FASHION SRL

Ce cifră de afaceri are SIMIZ FASHION SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 210.850.218 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 5.226.151 lei.
SIMIZ FASHION SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus SIMIZ FASHION SRL?
12 bilanțuri, din 2014 până în 2025.
Câți angajați are SIMIZ FASHION SRL?
741 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are SIMIZ FASHION SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 54.361.441 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are SIMIZ FASHION SRL?
68 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
SIMIZ FASHION SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are SIMIZ FASHION SRL?
Activitatea principală este CAEN 1421 — Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .