PAJO AGRICULTURE SRL

Activă

1091 Fabricarea preparatelor pentru hrana animalelor de fermă

PAJO AGRICULTURE SRL (CUI 33412369) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Orş. Băbeni, VÂLCEA, înregistrată la 23 iulie 2014, cu activitatea principală „fabricarea preparatelor pentru hrana animalelor de fermă” (CAEN 1091).

A depus 12 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2014 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 557.857.985 lei, profit net de 36.563.586 lei, datorii de 226.532.752 lei, capitaluri proprii de 117.299.040 lei, 149 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 78 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

78

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

78 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Îndatorare
63.43%
Lichiditate
1.07 x

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

557.857.985lei

Venituri totale

585.951.466lei

Rezultat net

36.563.586lei

Datorii

226.532.752lei

Capitaluri proprii

117.299.040lei

Capital de lucru

15.380.430lei

Salariați

149

Cifră de afaceri pe salariat

3.744.013lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2018000969380
Data înregistrării
23 iulie 2014

Activitate și sediu

Activitate principală
1091 — Fabricarea preparatelor pentru hrana animalelor de fermă
Sediu social
JUD. VÂLCEA, ORŞ. BĂBENI, STR. CALEA LUI TRAIAN, NR.176

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2014–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+7,9%
Profitul, față de anul trecut
+19%
Creștere anuală compusă
+98,7%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

78clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate32.84%

    Echilibru bun între capitalul propriu și datorii.

  • Lichiditate1.07 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate6.55%

    Marjă netă sănătoasă.

  • Îndatorare63.43%

    Îndatorare ridicată.

  • Tendință7.93%

    Cifra de afaceri a crescut.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2014–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA78201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

12 exerciții depuse, 2014–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate115.243.165lei
I2Active circulante241.913.182lei
I3Stocuri62.658.026lei
I4Creanțe178.055.270lei
I5Casa și conturi la bănci1.199.886lei
I6Cheltuieli în avans394.166lei

Pasiv

I7Datorii226.532.752lei
I8Venituri în avans13.718.721lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri117.299.040lei
I11Capital subscris vărsat101.000lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă557.857.985lei
I14Venituri totale585.951.466lei
I15Cheltuieli totale548.119.446lei
I16Profit brut37.832.020lei
I18Profit net36.563.586lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați149

Indicatori · 2025

Marjă netă6,55%
Marjă brută6,78%
Rentabilitatea capitalurilor31,17%
Rentabilitatea activelor10,24%
Grad de îndatorare63,43%
Lichiditate curentă1,07
Cifră de afaceri pe salariat3,74 mil.lei
Fond de rulment15.380.430lei

Cifra de afaceri în timp

20142025
Creștere în ultimul an
7,93%
Creștere anuală compusă
98,73%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea C · Industria prelucrătoare

1091 Fabricarea preparatelor pentru hrana animalelor de fermă

Cele mai nou înregistrate în județul Vâlcea

Întrebări despre PAJO AGRICULTURE SRL

Ce cifră de afaceri are PAJO AGRICULTURE SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 557.857.985 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 36.563.586 lei.
PAJO AGRICULTURE SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus PAJO AGRICULTURE SRL?
12 bilanțuri, din 2014 până în 2025.
Câți angajați are PAJO AGRICULTURE SRL?
149 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are PAJO AGRICULTURE SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 226.532.752 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are PAJO AGRICULTURE SRL?
78 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
PAJO AGRICULTURE SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are PAJO AGRICULTURE SRL?
Activitatea principală este CAEN 1091 — Fabricarea preparatelor pentru hrana animalelor de fermă.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .