RIV ECHIPAMENTE SRL

Activă

2815 Fabricarea lagărelor, angrenajelor, cutiilor de viteză şi a elementelor mecanice dentransmisie

RIV ECHIPAMENTE SRL (CUI 33380534) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Săcele, BRAŞOV, înregistrată la 14 iulie 2014, cu activitatea principală „fabricarea lagărelor, angrenajelor, cutiilor de viteză şi a elementelor mecanice dentransmisie” (CAEN 2815).

A depus 12 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2014 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 2.629.198 lei, profit net de 303.921 lei, datorii de 3.261.314 lei, capitaluri proprii de 568.485 lei, 14 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 68 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

68

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

68 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.
Îndatorare
85.21%
Lichiditate
0.77 x

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

2.629.198lei

Venituri totale

3.075.335lei

Rezultat net

303.921lei

Datorii

3.261.314lei

Capitaluri proprii

568.485lei

Capital de lucru

-742.557lei

Salariați

14

Cifră de afaceri pe salariat

187.800lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J8/1026/2014
Nr. registrul comerțului, forma nouă
J2014001026088
Data înregistrării
14 iulie 2014

Activitate și sediu

Activitate principală
2815 — Fabricarea lagărelor, angrenajelor, cutiilor de viteză şi a elementelor mecanice dentransmisie
Sediu social
JUD. BRAŞOV, MUN. SĂCELE, STR. NOUĂ, NR.34, BIROUL 3, ET.MANSARDĂ

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2014–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+28,4%
Profitul, față de anul trecut
+648,3%
Creștere anuală compusă
—

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

68clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate14.85%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate0.77 x

    Activele circulante nu acoperă toate datoriile.

  • Profitabilitate11.56%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare85.21%

    Peste 80% din active sunt finanțate din datorii.

  • Tendință28.41%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2014–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA68201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

12 exerciții depuse, 2014–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate1.308.809lei
I2Active circulante2.518.757lei
I3Stocuri2.150.783lei
I4Creanțe265.156lei
I5Casa și conturi la bănci102.818lei
I6Cheltuieli în avans2.233lei

Pasiv

I7Datorii3.261.314lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri568.485lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă2.629.198lei
I14Venituri totale3.075.335lei
I15Cheltuieli totale2.708.341lei
I16Profit brut366.994lei
I18Profit net303.921lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați14

Indicatori · 2025

Marjă netă11,56%
Marjă brută13,96%
Rentabilitatea capitalurilor53,46%
Rentabilitatea activelor7,94%
Grad de îndatorare85,21%
Lichiditate curentă0,77
Cifră de afaceri pe salariat187.800lei
Fond de rulment-742.557lei

Cifra de afaceri în timp

20142025
Creștere în ultimul an
28,41%
Creștere anuală compusă
—

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea C · Industria prelucrătoare

2815 Fabricarea lagărelor, angrenajelor, cutiilor de viteză și a elementelor mecanice de transmisie

Cele mai nou înregistrate în județul Brașov

Întrebări despre RIV ECHIPAMENTE SRL

Ce cifră de afaceri are RIV ECHIPAMENTE SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 2.629.198 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 303.921 lei.
RIV ECHIPAMENTE SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus RIV ECHIPAMENTE SRL?
12 bilanțuri, din 2014 până în 2025.
Câți angajați are RIV ECHIPAMENTE SRL?
14 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are RIV ECHIPAMENTE SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 3.261.314 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are RIV ECHIPAMENTE SRL?
68 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
RIV ECHIPAMENTE SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are RIV ECHIPAMENTE SRL?
Activitatea principală este CAEN 2815 — Fabricarea lagărelor, angrenajelor, cutiilor de viteză şi a elementelor mecanice dentransmisie.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .