RAPTRONIC PROCESS ENGINEERING SRL

Activă

7112 Activităţi de inginerie şi consultanţă tehnică legate de acestea

RAPTRONIC PROCESS ENGINEERING SRL (CUI 33373103) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Braşov, BRAŞOV, înregistrată la 10 iulie 2014, cu activitatea principală „activităţi de inginerie şi consultanţă tehnică legate de acestea” (CAEN 7112).

A depus 12 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2014 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 75.221.474 lei, profit net de 8.445.052 lei, datorii de 41.058.670 lei, capitaluri proprii de 35.014.552 lei, 97 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 77 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

77

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

77 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Tendință
-20.79%
Lichiditate
1.29 x

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

75.221.474lei

Venituri totale

78.529.961lei

Rezultat net

8.445.052lei

Datorii

41.058.670lei

Capitaluri proprii

35.014.552lei

Capital de lucru

11.727.440lei

Salariați

97

Cifră de afaceri pe salariat

775.479lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J8/1015/2014
Nr. registrul comerțului, forma nouă
J08/1015/2014
Data înregistrării
10 iulie 2014

Activitate și sediu

Activitate principală
7112 — Activităţi de inginerie şi consultanţă tehnică legate de acestea
Sediu social
JUD. BRAŞOV, MUN. BRAŞOV, STR. MICĂ, NR.8, BL.BIR.RPE 01

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2014–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
-20,8%
Profitul, față de anul trecut
-47,8%
Creștere anuală compusă
+50,5%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

77clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate43.19%

    Echilibru bun între capitalul propriu și datorii.

  • Lichiditate1.29 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate11.23%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare50.65%

    Îndatorare moderată.

  • Tendință-20.79%

    Cifra de afaceri a scăzut cu peste 20% față de anul anterior.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2014–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA77201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

12 exerciții depuse, 2014–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate28.275.820lei
I2Active circulante52.786.110lei
I3Stocuri7.516.284lei
I4Creanțe41.196.791lei
I5Casa și conturi la bănci4.073.035lei
I6Cheltuieli în avans129.404lei

Pasiv

I7Datorii41.058.670lei
I8Venituri în avans369.100lei
I9Provizioane4.749.012lei
I10Capitaluri35.014.552lei
I11Capital subscris vărsat2.602.000lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă75.221.474lei
I14Venituri totale78.529.961lei
I15Cheltuieli totale69.384.924lei
I16Profit brut9.145.037lei
I18Profit net8.445.052lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați97

Indicatori · 2025

Marjă netă11,23%
Marjă brută12,16%
Rentabilitatea capitalurilor24,12%
Rentabilitatea activelor10,42%
Grad de îndatorare50,65%
Lichiditate curentă1,29
Cifră de afaceri pe salariat775.479lei
Fond de rulment11.727.440lei

Cifra de afaceri în timp

20142025
Creștere în ultimul an
-20,79%
Creștere anuală compusă
50,45%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea M · Activități profesionale, științifice și tehnice

7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea

Cele mai nou înregistrate în județul Brașov

Întrebări despre RAPTRONIC PROCESS ENGINEERING SRL

Ce cifră de afaceri are RAPTRONIC PROCESS ENGINEERING SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 75.221.474 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 8.445.052 lei.
RAPTRONIC PROCESS ENGINEERING SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus RAPTRONIC PROCESS ENGINEERING SRL?
12 bilanțuri, din 2014 până în 2025.
Câți angajați are RAPTRONIC PROCESS ENGINEERING SRL?
97 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are RAPTRONIC PROCESS ENGINEERING SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 41.058.670 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are RAPTRONIC PROCESS ENGINEERING SRL?
77 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
RAPTRONIC PROCESS ENGINEERING SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are RAPTRONIC PROCESS ENGINEERING SRL?
Activitatea principală este CAEN 7112 — Activităţi de inginerie şi consultanţă tehnică legate de acestea.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .