RMT EXPO MONTAGGI SRL

Activă

4332 Lucrări de tâmplărie şi dulgherie

RMT EXPO MONTAGGI SRL (CUI 33327573) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Orş. Borşa, MARAMUREŞ, înregistrată la 27 iunie 2014, cu activitatea principală „lucrări de tâmplărie şi dulgherie” (CAEN 4332).

A depus 12 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2014 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 35.758.939 lei, profit net de 1.143.944 lei, datorii de 9.908.169 lei, capitaluri proprii de 5.082.585 lei, 68 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 73 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

73

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

73 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Solvabilitate
28.56%
Profitabilitate
3.2%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

35.758.939lei

Venituri totale

36.780.256lei

Rezultat net

1.143.944lei

Datorii

9.908.169lei

Capitaluri proprii

5.082.585lei

Capital de lucru

1.875.059lei

Salariați

68

Cifră de afaceri pe salariat

525.867lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2014000591242
Data înregistrării
27 iunie 2014

Activitate și sediu

Activitate principală
4332 — Lucrări de tâmplărie şi dulgherie
Sediu social
JUD. MARAMUREŞ, ORŞ. BORŞA, STR. LUCEAFĂRULUI, NR.5

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2014–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+3,2%
Profitul, față de anul trecut
+42,2%
Creștere anuală compusă
+32,5%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

73clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate28.56%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate1.19 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate3.2%

    Marjă netă modestă.

  • Îndatorare55.69%

    Îndatorare moderată.

  • Tendință3.17%

    Cifra de afaceri a crescut.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2014–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA73201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

12 exerciții depuse, 2014–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate6.009.837lei
I2Active circulante11.783.228lei
I3Stocuri5.465.656lei
I4Creanțe5.316.696lei
I5Casa și conturi la bănci1.000.876lei
I6Cheltuieli în avans18.603lei

Pasiv

I7Datorii9.908.169lei
I8Venituri în avans2.820.914lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri5.082.585lei
I11Capital subscris vărsat6.000lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă35.758.939lei
I14Venituri totale36.780.256lei
I15Cheltuieli totale35.402.175lei
I16Profit brut1.378.081lei
I18Profit net1.143.944lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați68

Indicatori · 2025

Marjă netă3,2%
Marjă brută3,85%
Rentabilitatea capitalurilor22,51%
Rentabilitatea activelor6,43%
Grad de îndatorare55,69%
Lichiditate curentă1,19
Cifră de afaceri pe salariat525.867lei
Fond de rulment1.875.059lei

Cifra de afaceri în timp

20142025
Creștere în ultimul an
3,17%
Creștere anuală compusă
32,46%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea F · Construcții

4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie

Cele mai nou înregistrate în județul Maramureș

Întrebări despre RMT EXPO MONTAGGI SRL

Ce cifră de afaceri are RMT EXPO MONTAGGI SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 35.758.939 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 1.143.944 lei.
RMT EXPO MONTAGGI SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus RMT EXPO MONTAGGI SRL?
12 bilanțuri, din 2014 până în 2025.
Câți angajați are RMT EXPO MONTAGGI SRL?
68 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are RMT EXPO MONTAGGI SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 9.908.169 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are RMT EXPO MONTAGGI SRL?
73 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
RMT EXPO MONTAGGI SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are RMT EXPO MONTAGGI SRL?
Activitatea principală este CAEN 4332 — Lucrări de tâmplărie şi dulgherie.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .