FERMA COCOŞU ROŞU SRL

Activă

5520 Facilităţi de cazare pentru vacanţe şi perioade de scurtă durată

FERMA COCOŞU ROŞU SRL (CUI 33316655) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sector 6 Mun. Bucureşti, MUNICIPIUL BUCUREŞTI, înregistrată la 25 iunie 2014, cu activitatea principală „facilităţi de cazare pentru vacanţe şi perioade de scurtă durată” (CAEN 5520).

A depus 12 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2014 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 4.375.349 lei, profit net de 20.820 lei, datorii de 558.412 lei, capitaluri proprii de 943.436 lei, 29 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 86 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

86

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

86 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Profitabilitate
0.48%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

4.375.349lei

Venituri totale

4.477.740lei

Rezultat net

20.820lei

Datorii

558.412lei

Capitaluri proprii

943.436lei

Capital de lucru

457.576lei

Salariați

29

Cifră de afaceri pe salariat

150.874lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J40/7547/2014
Data înregistrării
25 iunie 2014

Activitate și sediu

Activitate principală
5520 — Facilităţi de cazare pentru vacanţe şi perioade de scurtă durată
Sediu social
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 6, STR. MĂRGELELOR, NR.62

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2014–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+7,5%
Profitul, față de anul trecut
+87,2%
Creștere anuală compusă
+36,2%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

86clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate53.06%

    Peste jumătate din active sunt finanțate din capital propriu.

  • Lichiditate1.82 x

    Activele circulante acoperă confortabil datoriile.

  • Profitabilitate0.48%

    Marjă netă foarte subțire.

  • Îndatorare31.4%

    Îndatorare scăzută.

  • Tendință7.51%

    Cifra de afaceri a crescut.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2014–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA86201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

12 exerciții depuse, 2014–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate762.131lei
I2Active circulante1.015.988lei
I3Stocuri362.755lei
I4Creanțe379.736lei
I5Casa și conturi la bănci273.497lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii558.412lei
I8Venituri în avans276.271lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri943.436lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă4.375.349lei
I14Venituri totale4.477.740lei
I15Cheltuieli totale4.449.536lei
I16Profit brut28.204lei
I18Profit net20.820lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați29

Indicatori · 2025

Marjă netă0,48%
Marjă brută0,64%
Rentabilitatea capitalurilor2,21%
Rentabilitatea activelor1,17%
Grad de îndatorare31,4%
Lichiditate curentă1,82
Cifră de afaceri pe salariat150.874lei
Fond de rulment457.576lei

Cifra de afaceri în timp

20142025
Creștere în ultimul an
7,51%
Creștere anuală compusă
36,15%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea I · Hoteluri și restaurante

5520 Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată

Cele mai nou înregistrate în județul București

Întrebări despre FERMA COCOŞU ROŞU SRL

Ce cifră de afaceri are FERMA COCOŞU ROŞU SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 4.375.349 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 20.820 lei.
FERMA COCOŞU ROŞU SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus FERMA COCOŞU ROŞU SRL?
12 bilanțuri, din 2014 până în 2025.
Câți angajați are FERMA COCOŞU ROŞU SRL?
29 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are FERMA COCOŞU ROŞU SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 558.412 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are FERMA COCOŞU ROŞU SRL?
86 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
FERMA COCOŞU ROŞU SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are FERMA COCOŞU ROŞU SRL?
Activitatea principală este CAEN 5520 — Facilităţi de cazare pentru vacanţe şi perioade de scurtă durată.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .