LOOPS ENTERTAINMENT S.R.L.

Activă

5911 Activităţi de producţie cinematografică, video şi de programe de televiziune

LOOPS ENTERTAINMENT S.R.L. (CUI 33291062) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Râmnicu Vâlcea, VÂLCEA, înregistrată la 18 iunie 2014, cu activitatea principală „activităţi de producţie cinematografică, video şi de programe de televiziune” (CAEN 5911).

A depus 10 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2016 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 7.813.019 lei, profit net de 303.355 lei, datorii de 2.239.581 lei, capitaluri proprii de 577.257 lei, 3 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 63 din 100, clasa C — risc moderat. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

63

Scor de risc · clasa C

Risc moderat

63 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.
Lichiditate
0.52 x
Îndatorare
72.25%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

7.813.019lei

Venituri totale

7.943.058lei

Rezultat net

303.355lei

Datorii

2.239.581lei

Capitaluri proprii

577.257lei

Capital de lucru

-1.076.710lei

Salariați

3

Cifră de afaceri pe salariat

2.604.340lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2014000340389
Data înregistrării
18 iunie 2014

Activitate și sediu

Activitate principală
5911 — Activităţi de producţie cinematografică, video şi de programe de televiziune
Sediu social
JUD. VÂLCEA, MUN. RÂMNICU VÂLCEA, STR. CALEA LUI TRAIAN, NR.245A, BIROUL NR. 3, ET.1

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2016–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+5,8%
Profitul, față de anul trecut
-33,3%
Creștere anuală compusă
+57,5%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

63clasa C

Risc moderat

Ce l-a dat

  • Solvabilitate18.62%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate0.52 x

    Activele circulante nu acoperă toate datoriile.

  • Profitabilitate3.88%

    Marjă netă modestă.

  • Îndatorare72.25%

    Îndatorare ridicată.

  • Tendință5.78%

    Cifra de afaceri a crescut.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2016–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA632016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

10 exerciții depuse, 2016–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate1.936.958lei
I2Active circulante1.162.871lei
I3Stocuri1.038lei
I4Creanțe1.123.333lei
I5Casa și conturi la bănci38.500lei
I6Cheltuieli în avans37.078lei

Pasiv

I7Datorii2.239.581lei
I8Venituri în avans320.069lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri577.257lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă7.813.019lei
I14Venituri totale7.943.058lei
I15Cheltuieli totale7.526.339lei
I16Profit brut416.719lei
I18Profit net303.355lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați3

Indicatori · 2025

Marjă netă3,88%
Marjă brută5,33%
Rentabilitatea capitalurilor52,55%
Rentabilitatea activelor9,79%
Grad de îndatorare72,25%
Lichiditate curentă0,52
Cifră de afaceri pe salariat2,6 mil.lei
Fond de rulment-1.076.710lei

Cifra de afaceri în timp

20162025
Creștere în ultimul an
5,78%
Creștere anuală compusă
57,5%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea J · Informații și comunicații

5911 Activități de producție cinematografică, video și de programe de televiziune

Cele mai nou înregistrate în județul Vâlcea

Întrebări despre LOOPS ENTERTAINMENT S.R.L.

Ce cifră de afaceri are LOOPS ENTERTAINMENT S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 7.813.019 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 303.355 lei.
LOOPS ENTERTAINMENT S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus LOOPS ENTERTAINMENT S.R.L.?
10 bilanțuri, din 2016 până în 2025.
Câți angajați are LOOPS ENTERTAINMENT S.R.L.?
3 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are LOOPS ENTERTAINMENT S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 2.239.581 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are LOOPS ENTERTAINMENT S.R.L.?
63 din 100, clasa C (risc moderat), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
LOOPS ENTERTAINMENT S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are LOOPS ENTERTAINMENT S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 5911 — Activităţi de producţie cinematografică, video şi de programe de televiziune.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .