NATISAN MEDICAL CENTER SRL

Activă

8621 Activităţi de asistenţă medicală generală

NATISAN MEDICAL CENTER SRL (CUI 33196940) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Piteşti, ARGEŞ, înregistrată la 22 mai 2014, cu activitatea principală „activităţi de asistenţă medicală generală” (CAEN 8621).

A depus 12 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2014 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 14.297.065 lei, profit net de 3.388.049 lei, datorii de 11.258.636 lei, capitaluri proprii de 3.384.073 lei, 32 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 72 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

72

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

72 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.
Lichiditate
0.94 x
Îndatorare
76.89%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

14.297.065lei

Venituri totale

14.304.176lei

Rezultat net

3.388.049lei

Datorii

11.258.636lei

Capitaluri proprii

3.384.073lei

Capital de lucru

-645.724lei

Salariați

32

Cifră de afaceri pe salariat

446.783lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2014000712034
Data înregistrării
22 mai 2014

Activitate și sediu

Activitate principală
8621 — Activităţi de asistenţă medicală generală
Sediu social
JUD. ARGEŞ, MUN. PITEŞTI, STR. SMEUREI, NR.43

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2014–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+54,7%
Profitul, față de anul trecut
+32,6%
Creștere anuală compusă
+70,2%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

72clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate23.11%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate0.94 x

    Activele circulante nu acoperă toate datoriile.

  • Profitabilitate23.7%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare76.89%

    Îndatorare ridicată.

  • Tendință54.74%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2014–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA72201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

12 exerciții depuse, 2014–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate4.029.797lei
I2Active circulante10.612.912lei
I3Stocuri0lei
I4Creanțe9.366.675lei
I5Casa și conturi la bănci1.246.237lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii11.258.636lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri3.384.073lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă14.297.065lei
I14Venituri totale14.304.176lei
I15Cheltuieli totale10.388.221lei
I16Profit brut3.915.955lei
I18Profit net3.388.049lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați32

Indicatori · 2025

Marjă netă23,7%
Marjă brută27,39%
Rentabilitatea capitalurilor100,12%
Rentabilitatea activelor23,14%
Grad de îndatorare76,89%
Lichiditate curentă0,94
Cifră de afaceri pe salariat446.783lei
Fond de rulment-645.724lei

Cifra de afaceri în timp

20142025
Creștere în ultimul an
54,74%
Creștere anuală compusă
70,17%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea Q · Sănătate și asistență socială

8621 Activități de asistență medicală generală

Cele mai nou înregistrate în județul Argeș

Întrebări despre NATISAN MEDICAL CENTER SRL

Ce cifră de afaceri are NATISAN MEDICAL CENTER SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 14.297.065 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 3.388.049 lei.
NATISAN MEDICAL CENTER SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus NATISAN MEDICAL CENTER SRL?
12 bilanțuri, din 2014 până în 2025.
Câți angajați are NATISAN MEDICAL CENTER SRL?
32 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are NATISAN MEDICAL CENTER SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 11.258.636 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are NATISAN MEDICAL CENTER SRL?
72 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
NATISAN MEDICAL CENTER SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are NATISAN MEDICAL CENTER SRL?
Activitatea principală este CAEN 8621 — Activităţi de asistenţă medicală generală.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .