EPAM SYSTEMS INTERNATIONAL SRL

Activă

6220 Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) al mijloacelor de calcul

EPAM SYSTEMS INTERNATIONAL SRL (CUI 33159615) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sector 1 Mun. Bucureşti, MUNICIPIUL BUCUREŞTI, înregistrată la 14 mai 2014, cu activitatea principală „activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) al mijloacelor de calcul” (CAEN 6220).

A depus 6 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2020 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 210.953.834 lei, profit net de 4.742.350 lei, datorii de 37.748.363 lei, capitaluri proprii de 33.248.650 lei, 292 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 86 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

86

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

86 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Profitabilitate
2.25%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

210.953.834lei

Venituri totale

213.734.075lei

Rezultat net

4.742.350lei

Datorii

37.748.363lei

Capitaluri proprii

33.248.650lei

Capital de lucru

29.858.918lei

Salariați

292

Cifră de afaceri pe salariat

722.445lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2014005735405
Data înregistrării
14 mai 2014

Activitate și sediu

Activitate principală
6220 — Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) al mijloacelor de calcul
Sediu social
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 1, BLD IANCU DE HUNEDOARA, NR.48, ET.9

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2020–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+27,2%
Profitul, față de anul trecut
-53,2%
Creștere anuală compusă
+127,3%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

86clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate47.32%

    Echilibru bun între capitalul propriu și datorii.

  • Lichiditate1.79 x

    Activele circulante acoperă confortabil datoriile.

  • Profitabilitate2.25%

    Marjă netă modestă.

  • Îndatorare53.73%

    Îndatorare moderată.

  • Tendință27.16%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2020–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA86202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

6 exerciții depuse, 2020–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate2.654.203lei
I2Active circulante67.607.281lei
I3Stocuri0lei
I4Creanțe37.588.932lei
I5Casa și conturi la bănci30.018.349lei
I6Cheltuieli în avans735.529lei

Pasiv

I7Datorii37.748.363lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri33.248.650lei
I11Capital subscris vărsat1.000lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă210.953.834lei
I14Venituri totale213.734.075lei
I15Cheltuieli totale207.431.562lei
I16Profit brut6.302.513lei
I18Profit net4.742.350lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați292

Indicatori · 2025

Marjă netă2,25%
Marjă brută2,99%
Rentabilitatea capitalurilor14,26%
Rentabilitatea activelor6,75%
Grad de îndatorare53,73%
Lichiditate curentă1,79
Cifră de afaceri pe salariat722.445lei
Fond de rulment29.858.918lei

Cifra de afaceri în timp

20202025
Creștere în ultimul an
27,16%
Creștere anuală compusă
127,28%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea K · Intermedieri financiare și asigurări

6220 Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) al mijloacelor de calcul

Cele mai nou înregistrate în județul București

Întrebări despre EPAM SYSTEMS INTERNATIONAL SRL

Ce cifră de afaceri are EPAM SYSTEMS INTERNATIONAL SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 210.953.834 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 4.742.350 lei.
EPAM SYSTEMS INTERNATIONAL SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus EPAM SYSTEMS INTERNATIONAL SRL?
6 bilanțuri, din 2020 până în 2025.
Câți angajați are EPAM SYSTEMS INTERNATIONAL SRL?
292 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are EPAM SYSTEMS INTERNATIONAL SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 37.748.363 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are EPAM SYSTEMS INTERNATIONAL SRL?
86 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
EPAM SYSTEMS INTERNATIONAL SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are EPAM SYSTEMS INTERNATIONAL SRL?
Activitatea principală este CAEN 6220 — Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) al mijloacelor de calcul.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .