PREMIUM GUARD LTD CO SRL

Activă

4791 Comerţ cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet

PREMIUM GUARD LTD CO SRL (CUI 33136662) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Pria Com. Cizer, SĂLAJ, înregistrată la 8 mai 2014, cu activitatea principală „comerţ cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin internet” (CAEN 4791).

A depus 12 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2014 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 4.947.405 lei, profit net de 55.087 lei, datorii de 1.007.508 lei, capitaluri proprii de 193.581 lei, 3 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 58 din 100, clasa C — risc moderat. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

58

Scor de risc · clasa C

Risc moderat

58 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Îndatorare
83.88%
Profitabilitate
1.11%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

4.947.405lei

Venituri totale

4.974.472lei

Rezultat net

55.087lei

Datorii

1.007.508lei

Capitaluri proprii

193.581lei

Capital de lucru

62.780lei

Salariați

3

Cifră de afaceri pe salariat

1.649.135lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J31/193/2014
Data înregistrării
8 mai 2014

Activitate și sediu

Activitate principală
4791 — Comerţ cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet
Sediu social
JUD. SĂLAJ, SAT PRIA COM. CIZER, PRIA, NR.16

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2014–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+111,2%
Profitul, față de anul trecut
+131,1%
Creștere anuală compusă
+120,8%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

58clasa C

Risc moderat

Ce l-a dat

  • Solvabilitate16.12%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate1.06 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate1.11%

    Marjă netă foarte subțire.

  • Îndatorare83.88%

    Peste 80% din active sunt finanțate din datorii.

  • Tendință111.19%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor1 ani

    Un an cu pierdere în perioada analizată.

Evoluția scorului

2014–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA58201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

12 exerciții depuse, 2014–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate130.801lei
I2Active circulante1.070.288lei
I3Stocuri680.752lei
I4Creanțe294.841lei
I5Casa și conturi la bănci94.695lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii1.007.508lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri193.581lei
I11Capital subscris vărsat400lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă4.947.405lei
I14Venituri totale4.974.472lei
I15Cheltuieli totale4.904.898lei
I16Profit brut69.574lei
I18Profit net55.087lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați3

Indicatori · 2025

Marjă netă1,11%
Marjă brută1,41%
Rentabilitatea capitalurilor28,46%
Rentabilitatea activelor4,59%
Grad de îndatorare83,88%
Lichiditate curentă1,06
Cifră de afaceri pe salariat1,65 mil.lei
Fond de rulment62.780lei

Cifra de afaceri în timp

20142025
Creștere în ultimul an
111,19%
Creștere anuală compusă
120,76%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea G · Comerț cu ridicata și cu amănuntul

4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat

Cele mai nou înregistrate în județul Sălaj

Întrebări despre PREMIUM GUARD LTD CO SRL

Ce cifră de afaceri are PREMIUM GUARD LTD CO SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 4.947.405 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 55.087 lei.
PREMIUM GUARD LTD CO SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus PREMIUM GUARD LTD CO SRL?
12 bilanțuri, din 2014 până în 2025.
Câți angajați are PREMIUM GUARD LTD CO SRL?
3 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are PREMIUM GUARD LTD CO SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 1.007.508 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are PREMIUM GUARD LTD CO SRL?
58 din 100, clasa C (risc moderat), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
PREMIUM GUARD LTD CO SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are PREMIUM GUARD LTD CO SRL?
Activitatea principală este CAEN 4791 — Comerţ cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .