ENEVO GROUP SRL

Activă

7112 Activităţi de inginerie şi consultanţă tehnică legate de acestea

ENEVO GROUP SRL (CUI 33110123) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sector 2 Mun. Bucureşti, MUNICIPIUL BUCUREŞTI, înregistrată la 29 aprilie 2014, cu activitatea principală „activităţi de inginerie şi consultanţă tehnică legate de acestea” (CAEN 7112).

A depus 12 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2014 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 699.074.799 lei, profit net de 58.909.053 lei, datorii de 389.232.950 lei, capitaluri proprii de 103.226.119 lei, 194 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 75 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

75

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

75 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Îndatorare
78.29%
Solvabilitate
20.76%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

699.074.799lei

Venituri totale

713.406.378lei

Rezultat net

58.909.053lei

Datorii

389.232.950lei

Capitaluri proprii

103.226.119lei

Capital de lucru

64.694.024lei

Salariați

194

Cifră de afaceri pe salariat

3.603.478lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J40/5153/2014
Data înregistrării
29 aprilie 2014

Activitate și sediu

Activitate principală
7112 — Activităţi de inginerie şi consultanţă tehnică legate de acestea
Sediu social
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 2, STR. BARBU VĂCĂRESCU, NR.301-311, ET.11

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2014–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+67,9%
Profitul, față de anul trecut
+50,7%
Creștere anuală compusă
+57,9%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

75clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate20.76%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate1.17 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate8.43%

    Marjă netă sănătoasă.

  • Îndatorare78.29%

    Îndatorare ridicată.

  • Tendință67.94%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2014–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA75201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

12 exerciții depuse, 2014–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate43.256.242lei
I2Active circulante453.926.974lei
I3Stocuri100.604.560lei
I4Creanțe271.967.784lei
I5Casa și conturi la bănci81.354.630lei
I6Cheltuieli în avans2.051.389lei

Pasiv

I7Datorii389.232.950lei
I8Venituri în avans127.363lei
I9Provizioane6.648.173lei
I10Capitaluri103.226.119lei
I11Capital subscris vărsat160.000lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă699.074.799lei
I14Venituri totale713.406.378lei
I15Cheltuieli totale644.533.627lei
I16Profit brut68.872.751lei
I18Profit net58.909.053lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați194

Indicatori · 2025

Marjă netă8,43%
Marjă brută9,85%
Rentabilitatea capitalurilor57,07%
Rentabilitatea activelor11,85%
Grad de îndatorare78,29%
Lichiditate curentă1,17
Cifră de afaceri pe salariat3,6 mil.lei
Fond de rulment64.694.024lei

Cifra de afaceri în timp

20142025
Creștere în ultimul an
67,94%
Creștere anuală compusă
57,91%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea M · Activități profesionale, științifice și tehnice

7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea

Cele mai nou înregistrate în județul București

Întrebări despre ENEVO GROUP SRL

Ce cifră de afaceri are ENEVO GROUP SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 699.074.799 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 58.909.053 lei.
ENEVO GROUP SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus ENEVO GROUP SRL?
12 bilanțuri, din 2014 până în 2025.
Câți angajați are ENEVO GROUP SRL?
194 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are ENEVO GROUP SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 389.232.950 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are ENEVO GROUP SRL?
75 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
ENEVO GROUP SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are ENEVO GROUP SRL?
Activitatea principală este CAEN 7112 — Activităţi de inginerie şi consultanţă tehnică legate de acestea.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .