VENTCLIMA S.R.L.

Activă

4322 Lucrări de instalaţii sanitare, de încălzire şi de aer condiţionat

VENTCLIMA S.R.L. (CUI 33103924) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Vaslui, VASLUI, înregistrată la 28 aprilie 2014, cu activitatea principală „lucrări de instalaţii sanitare, de încălzire şi de aer condiţionat” (CAEN 4322).

A depus 12 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2014 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 2.272.089 lei, profit net de 59.971 lei, datorii de 1.018.910 lei, capitaluri proprii de 312.992 lei, 5 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 69 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

69

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

69 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Îndatorare
76.71%
Solvabilitate
23.56%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

2.272.089lei

Venituri totale

2.272.143lei

Rezultat net

59.971lei

Datorii

1.018.910lei

Capitaluri proprii

312.992lei

Capital de lucru

65.902lei

Salariați

5

Cifră de afaceri pe salariat

454.418lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J37/142/2014
Nr. registrul comerțului, forma nouă
J2014000142378
Data înregistrării
28 aprilie 2014

Activitate și sediu

Activitate principală
4322 — Lucrări de instalaţii sanitare, de încălzire şi de aer condiţionat
Sediu social
JUD. VASLUI, MUN. VASLUI, STR. NARCISELOR, NR.1

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2014–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+7,8%
Profitul, față de anul trecut
-90,7%
Creștere anuală compusă
+60,1%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

69clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate23.56%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate1.06 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate2.64%

    Marjă netă modestă.

  • Îndatorare76.71%

    Îndatorare ridicată.

  • Tendință7.82%

    Cifra de afaceri a crescut.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2014–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA69201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

12 exerciții depuse, 2014–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate243.440lei
I2Active circulante1.084.812lei
I3Stocuri441.122lei
I4Creanțe151.740lei
I5Casa și conturi la bănci491.950lei
I6Cheltuieli în avans3.650lei

Pasiv

I7Datorii1.018.910lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri312.992lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă2.272.089lei
I14Venituri totale2.272.143lei
I15Cheltuieli totale2.195.138lei
I16Profit brut77.005lei
I18Profit net59.971lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați5

Indicatori · 2025

Marjă netă2,64%
Marjă brută3,39%
Rentabilitatea capitalurilor19,16%
Rentabilitatea activelor4,52%
Grad de îndatorare76,71%
Lichiditate curentă1,06
Cifră de afaceri pe salariat454.418lei
Fond de rulment65.902lei

Cifra de afaceri în timp

20142025
Creștere în ultimul an
7,82%
Creștere anuală compusă
60,11%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea F · Construcții

4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat

Cele mai nou înregistrate în județul Vaslui

Întrebări despre VENTCLIMA S.R.L.

Ce cifră de afaceri are VENTCLIMA S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 2.272.089 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 59.971 lei.
VENTCLIMA S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus VENTCLIMA S.R.L.?
12 bilanțuri, din 2014 până în 2025.
Câți angajați are VENTCLIMA S.R.L.?
5 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are VENTCLIMA S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 1.018.910 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are VENTCLIMA S.R.L.?
69 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
VENTCLIMA S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are VENTCLIMA S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 4322 — Lucrări de instalaţii sanitare, de încălzire şi de aer condiţionat.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .