XIMENA FOOD SRL

Activă

4711 Comerţ cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi şi tutun

XIMENA FOOD SRL (CUI 33035110) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Timişoara, TIMIŞ, înregistrată la 8 aprilie 2014, cu activitatea principală „comerţ cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi şi tutun” (CAEN 4711).

A depus 12 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2014 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 22.411.197 lei, profit net de 870.604 lei, datorii de 1.608.083 lei, capitaluri proprii de 871.084 lei, 36 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 74 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

74

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

74 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Îndatorare
64.86%
Profitabilitate
3.88%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

22.411.197lei

Venituri totale

22.424.545lei

Rezultat net

870.604lei

Datorii

1.608.083lei

Capitaluri proprii

871.084lei

Capital de lucru

277.929lei

Salariați

36

Cifră de afaceri pe salariat

622.533lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J35/946/2014
Data înregistrării
8 aprilie 2014

Activitate și sediu

Activitate principală
4711 — Comerţ cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi şi tutun
Sediu social
JUD. TIMIŞ, MUN. TIMIŞOARA, STR. COZIA, NR.2/A, CAMERA 2

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2014–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+0,8%
Profitul, față de anul trecut
-16%
Creștere anuală compusă
+30,8%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

74clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate35.14%

    Echilibru bun între capitalul propriu și datorii.

  • Lichiditate1.17 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate3.88%

    Marjă netă modestă.

  • Îndatorare64.86%

    Îndatorare ridicată.

  • Tendință0.77%

    Cifra de afaceri a crescut.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2014–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA74201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

12 exerciții depuse, 2014–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate593.155lei
I2Active circulante1.886.012lei
I3Stocuri790.074lei
I4Creanțe619.037lei
I5Casa și conturi la bănci476.901lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii1.608.083lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri871.084lei
I11Capital subscris vărsat400lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă22.411.197lei
I14Venituri totale22.424.545lei
I15Cheltuieli totale21.377.527lei
I16Profit brut1.047.018lei
I18Profit net870.604lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați36

Indicatori · 2025

Marjă netă3,88%
Marjă brută4,67%
Rentabilitatea capitalurilor99,94%
Rentabilitatea activelor35,12%
Grad de îndatorare64,86%
Lichiditate curentă1,17
Cifră de afaceri pe salariat622.533lei
Fond de rulment277.929lei

Cifra de afaceri în timp

20142025
Creștere în ultimul an
0,77%
Creștere anuală compusă
30,8%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea G · Comerț cu ridicata și cu amănuntul

4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun

Cele mai nou înregistrate în județul Timiș

Întrebări despre XIMENA FOOD SRL

Ce cifră de afaceri are XIMENA FOOD SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 22.411.197 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 870.604 lei.
XIMENA FOOD SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus XIMENA FOOD SRL?
12 bilanțuri, din 2014 până în 2025.
Câți angajați are XIMENA FOOD SRL?
36 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are XIMENA FOOD SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 1.608.083 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are XIMENA FOOD SRL?
74 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
XIMENA FOOD SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are XIMENA FOOD SRL?
Activitatea principală este CAEN 4711 — Comerţ cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi şi tutun.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .