CONCORDIA LABORATORY SRL

Activă

7120 Activităţi de testări şi analize tehnice

CONCORDIA LABORATORY SRL (CUI 33008736) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Bacău, BACĂU, înregistrată la 2 aprilie 2014, cu activitatea principală „activităţi de testări şi analize tehnice” (CAEN 7120).

A depus 12 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2014 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 3.193.788 lei, profit net de 661.087 lei, datorii de 1.236.143 lei, capitaluri proprii de 661.367 lei, 15 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 83 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

83

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

83 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Îndatorare
67.12%
Lichiditate
1.03 x

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

3.193.788lei

Venituri totale

3.200.405lei

Rezultat net

661.087lei

Datorii

1.236.143lei

Capitaluri proprii

661.367lei

Capital de lucru

33.822lei

Salariați

15

Cifră de afaceri pe salariat

212.919lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J4/348/2014
Nr. registrul comerțului, forma nouă
J2014000348040
Data înregistrării
2 aprilie 2014

Activitate și sediu

Activitate principală
7120 — Activităţi de testări şi analize tehnice
Sediu social
JUD. BACĂU, MUN. BACĂU, CAL. ROMANULUI, NR.104

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2014–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+25%
Profitul, față de anul trecut
+4,3%
Creștere anuală compusă
+49,9%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

83clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate35.91%

    Echilibru bun între capitalul propriu și datorii.

  • Lichiditate1.03 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate20.7%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare67.12%

    Îndatorare ridicată.

  • Tendință24.99%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2014–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA83201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

12 exerciții depuse, 2014–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate571.736lei
I2Active circulante1.269.965lei
I3Stocuri38.296lei
I4Creanțe818.039lei
I5Casa și conturi la bănci413.630lei
I6Cheltuieli în avans55.809lei

Pasiv

I7Datorii1.236.143lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri661.367lei
I11Capital subscris vărsat210lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă3.193.788lei
I14Venituri totale3.200.405lei
I15Cheltuieli totale2.433.485lei
I16Profit brut766.920lei
I18Profit net661.087lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați15

Indicatori · 2025

Marjă netă20,7%
Marjă brută24,01%
Rentabilitatea capitalurilor99,96%
Rentabilitatea activelor35,9%
Grad de îndatorare67,12%
Lichiditate curentă1,03
Cifră de afaceri pe salariat212.919lei
Fond de rulment33.822lei

Cifra de afaceri în timp

20142025
Creștere în ultimul an
24,99%
Creștere anuală compusă
49,92%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea M · Activități profesionale, științifice și tehnice

7120 Activități de testări și analize tehnice

Cele mai nou înregistrate în județul Bacău

Întrebări despre CONCORDIA LABORATORY SRL

Ce cifră de afaceri are CONCORDIA LABORATORY SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 3.193.788 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 661.087 lei.
CONCORDIA LABORATORY SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus CONCORDIA LABORATORY SRL?
12 bilanțuri, din 2014 până în 2025.
Câți angajați are CONCORDIA LABORATORY SRL?
15 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are CONCORDIA LABORATORY SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 1.236.143 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are CONCORDIA LABORATORY SRL?
83 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
CONCORDIA LABORATORY SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are CONCORDIA LABORATORY SRL?
Activitatea principală este CAEN 7120 — Activităţi de testări şi analize tehnice.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .