DANYUS CONSTRUCT S.R.L.

Activă

4120 Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale

DANYUS CONSTRUCT S.R.L. (CUI 32967280) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Vicovu de Jos Com. Vicovu de Jos, SUCEAVA, înregistrată la 24 martie 2014, cu activitatea principală „lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale” (CAEN 4120).

A depus 12 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2014 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 21.104.250 lei, profit net de 1.028.881 lei, datorii de 5.367.721 lei, capitaluri proprii de 3.550.836 lei, 25 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 70 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

70

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

70 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.
Lichiditate
0.89 x
Îndatorare
60.5%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

21.104.250lei

Venituri totale

21.708.069lei

Rezultat net

1.028.881lei

Datorii

5.367.721lei

Capitaluri proprii

3.550.836lei

Capital de lucru

-566.244lei

Salariați

25

Cifră de afaceri pe salariat

844.170lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J33/272/2014
Data înregistrării
24 martie 2014

Activitate și sediu

Activitate principală
4120 — Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale
Sediu social
JUD. SUCEAVA, SAT VICOVU DE JOS COM. VICOVU DE JOS, NR.7 B

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2014–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+24,1%
Profitul, față de anul trecut
-51,4%
Creștere anuală compusă
+71,2%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

70clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate40.02%

    Echilibru bun între capitalul propriu și datorii.

  • Lichiditate0.89 x

    Activele circulante nu acoperă toate datoriile.

  • Profitabilitate4.88%

    Marjă netă modestă.

  • Îndatorare60.5%

    Îndatorare ridicată.

  • Tendință24.07%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2014–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA70201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

12 exerciții depuse, 2014–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate4.070.099lei
I2Active circulante4.801.477lei
I3Stocuri1.027.940lei
I4Creanțe3.723.029lei
I5Casa și conturi la bănci50.508lei
I6Cheltuieli în avans46.981lei

Pasiv

I7Datorii5.367.721lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri3.550.836lei
I11Capital subscris vărsat600.000lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă21.104.250lei
I14Venituri totale21.708.069lei
I15Cheltuieli totale20.489.845lei
I16Profit brut1.218.224lei
I18Profit net1.028.881lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați25

Indicatori · 2025

Marjă netă4,88%
Marjă brută5,77%
Rentabilitatea capitalurilor28,98%
Rentabilitatea activelor11,6%
Grad de îndatorare60,5%
Lichiditate curentă0,89
Cifră de afaceri pe salariat844.170lei
Fond de rulment-566.244lei

Cifra de afaceri în timp

20142025
Creștere în ultimul an
24,07%
Creștere anuală compusă
71,16%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea F · Construcții

4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

Cele mai nou înregistrate în județul Suceava

Întrebări despre DANYUS CONSTRUCT S.R.L.

Ce cifră de afaceri are DANYUS CONSTRUCT S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 21.104.250 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 1.028.881 lei.
DANYUS CONSTRUCT S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus DANYUS CONSTRUCT S.R.L.?
12 bilanțuri, din 2014 până în 2025.
Câți angajați are DANYUS CONSTRUCT S.R.L.?
25 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are DANYUS CONSTRUCT S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 5.367.721 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are DANYUS CONSTRUCT S.R.L.?
70 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
DANYUS CONSTRUCT S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are DANYUS CONSTRUCT S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 4120 — Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .