GRUP SERVICII PETROLIERE TRAINING SRL

Activă

8559 Alte forme de învăţământ n.c.a.

GRUP SERVICII PETROLIERE TRAINING SRL (CUI 32949160) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Constanţa, CONSTANŢA, înregistrată la 20 martie 2014, cu activitatea principală „alte forme de învăţământ n.c.a.” (CAEN 8559).

A depus 12 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2014 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 3.072.092 lei, profit net de 664.968 lei, datorii de 13.725.858 lei, capitaluri proprii de 2.020.686 lei, 6 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 74 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

74

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

74 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Îndatorare
87.23%
Solvabilitate
12.84%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

3.072.092lei

Venituri totale

3.458.530lei

Rezultat net

664.968lei

Datorii

13.725.858lei

Capitaluri proprii

2.020.686lei

Capital de lucru

1.335.424lei

Salariați

6

Cifră de afaceri pe salariat

512.015lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J13/547/2014
Data înregistrării
20 martie 2014

Activitate și sediu

Activitate principală
8559 — Alte forme de învăţământ n.c.a.
Sediu social
JUD. CONSTANŢA, MUN. CONSTANŢA, INCINTA PORT, DANA 34, CENTRUL DE TRANZIT, CAM.107

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2014–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+20,3%
Profitul, față de anul trecut
+243,9%
Creștere anuală compusă
+10,9%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

74clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate12.84%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate1.1 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate21.65%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare87.23%

    Peste 80% din active sunt finanțate din datorii.

  • Tendință20.32%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2014–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA74201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

12 exerciții depuse, 2014–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate673.245lei
I2Active circulante15.061.282lei
I3Stocuri8.180lei
I4Creanțe14.501.021lei
I5Casa și conturi la bănci552.081lei
I6Cheltuieli în avans12.136lei

Pasiv

I7Datorii13.725.858lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane119lei
I10Capitaluri2.020.686lei
I11Capital subscris vărsat5.010lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă3.072.092lei
I14Venituri totale3.458.530lei
I15Cheltuieli totale2.715.866lei
I16Profit brut742.664lei
I18Profit net664.968lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați6

Indicatori · 2025

Marjă netă21,65%
Marjă brută24,17%
Rentabilitatea capitalurilor32,91%
Rentabilitatea activelor4,23%
Grad de îndatorare87,23%
Lichiditate curentă1,10
Cifră de afaceri pe salariat512.015lei
Fond de rulment1.335.424lei

Cifra de afaceri în timp

20142025
Creștere în ultimul an
20,32%
Creștere anuală compusă
10,86%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea P · Învățământ

8559 Alte forme de învățământ n.c.a.

Cele mai nou înregistrate în județul Constanța

Întrebări despre GRUP SERVICII PETROLIERE TRAINING SRL

Ce cifră de afaceri are GRUP SERVICII PETROLIERE TRAINING SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 3.072.092 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 664.968 lei.
GRUP SERVICII PETROLIERE TRAINING SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus GRUP SERVICII PETROLIERE TRAINING SRL?
12 bilanțuri, din 2014 până în 2025.
Câți angajați are GRUP SERVICII PETROLIERE TRAINING SRL?
6 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are GRUP SERVICII PETROLIERE TRAINING SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 13.725.858 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are GRUP SERVICII PETROLIERE TRAINING SRL?
74 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
GRUP SERVICII PETROLIERE TRAINING SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are GRUP SERVICII PETROLIERE TRAINING SRL?
Activitatea principală este CAEN 8559 — Alte forme de învăţământ n.c.a..

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .