KOMORA ENGINEERING SRL

Activă

7112 Activităţi de inginerie şi consultanţă tehnică legate de acestea

KOMORA ENGINEERING SRL (CUI 32815436) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Călăraşi, CĂLĂRAŞI, înregistrată la 20 februarie 2014, cu activitatea principală „activităţi de inginerie şi consultanţă tehnică legate de acestea” (CAEN 7112).

A depus 12 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2014 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 23.093.362 lei, profit net de 1.302.182 lei, datorii de 11.212.368 lei, capitaluri proprii de 4.092.763 lei, 93 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 73 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

73

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

73 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Îndatorare
63.94%
Solvabilitate
23.34%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

23.093.362lei

Venituri totale

29.713.469lei

Rezultat net

1.302.182lei

Datorii

11.212.368lei

Capitaluri proprii

4.092.763lei

Capital de lucru

1.744.468lei

Salariați

93

Cifră de afaceri pe salariat

248.316lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2014000059511
Data înregistrării
20 februarie 2014

Activitate și sediu

Activitate principală
7112 — Activităţi de inginerie şi consultanţă tehnică legate de acestea
Sediu social
JUD. CĂLĂRAŞI, MUN. CĂLĂRAŞI, STR. RAHOVA, NR.169

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2014–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+6,1%
Profitul, față de anul trecut
-61,7%
Creștere anuală compusă
+41%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

73clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate23.34%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate1.16 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate5.64%

    Marjă netă sănătoasă.

  • Îndatorare63.94%

    Îndatorare ridicată.

  • Tendință6.13%

    Cifra de afaceri a crescut.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2014–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA73201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

12 exerciții depuse, 2014–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate4.578.079lei
I2Active circulante12.956.836lei
I3Stocuri8.851.708lei
I4Creanțe3.503.554lei
I5Casa și conturi la bănci601.574lei
I6Cheltuieli în avans88.979lei

Pasiv

I7Datorii11.212.368lei
I8Venituri în avans2.318.763lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri4.092.763lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă23.093.362lei
I14Venituri totale29.713.469lei
I15Cheltuieli totale28.044.414lei
I16Profit brut1.669.055lei
I18Profit net1.302.182lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați93

Indicatori · 2025

Marjă netă5,64%
Marjă brută7,23%
Rentabilitatea capitalurilor31,82%
Rentabilitatea activelor7,43%
Grad de îndatorare63,94%
Lichiditate curentă1,16
Cifră de afaceri pe salariat248.316lei
Fond de rulment1.744.468lei

Cifra de afaceri în timp

20142025
Creștere în ultimul an
6,13%
Creștere anuală compusă
40,98%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea M · Activități profesionale, științifice și tehnice

7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea

Cele mai nou înregistrate în județul Călărași

Întrebări despre KOMORA ENGINEERING SRL

Ce cifră de afaceri are KOMORA ENGINEERING SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 23.093.362 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 1.302.182 lei.
KOMORA ENGINEERING SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus KOMORA ENGINEERING SRL?
12 bilanțuri, din 2014 până în 2025.
Câți angajați are KOMORA ENGINEERING SRL?
93 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are KOMORA ENGINEERING SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 11.212.368 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are KOMORA ENGINEERING SRL?
73 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
KOMORA ENGINEERING SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are KOMORA ENGINEERING SRL?
Activitatea principală este CAEN 7112 — Activităţi de inginerie şi consultanţă tehnică legate de acestea.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .